Антиросійські настрої у Вірменії — нове явище: причини пояснив конфліктолог (ВІДЕО)

Аріф Юнусов. Фото: rfi.fr

Чимала частина вірменського суспільства виступає проти Росії та проти присутності Вірменії в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив азербайджанський політолог, конфліктолог Аріф Юнусов, коментуючи провальний саміт Організації.

Він зазначив: хоча прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян змушений робити ті чи інші реверанси у бік Росії, насправді він намагається якнайбільше віддалитися від РФ, оскільки її роль у регіоні вкрай негативна. На думку Юнусова, Росія стала серйозним чинником на шляху розвитку вірмено-азербайджанських відносин.

“Якщо завтра Карабаський конфлікт [розв’яжеться] і вірмено-азербайджанські відносини покращаться, буде підписано мирний договір — навіть неважливо, як і в чому це полягатиме, чи буде Карабах у складі Азербайджану або у Вірменії — автоматично постає питання про те, що роблять російські миротворці в Нагірному Карабаху. Кому вони потрібні? Поліпшення азербайджано-вірменських відносин призведе до покращення вірмено-турецьких відносин. Це неминуче. Відповідно, постає питання, навіщо потрібна російська військова база у вірменському Гюмрі”, — коментує гість ефіру.

Він наголосив, що покращення відносин між Вірменією та Азербайджаном означає для Росії лише одне — відхід із регіону.

“Вона піде з регіону. Її тут ніхто не хоче”, — наголосив Юнусов.

Він зазначив, що у регіоні сильні антиросійські настрої. Причому, якщо в Азербайджані це спостерігалося і раніше, то для Вірменії стало новим явищем.

“Не говоритимемо про Азербайджан, де антиросійські настрої досить завжди були сильними. У Вірменії це все-таки нове явище. Досі антиросійські заяви чи дії ми бачили лише з боку маргіналів, окремих особистостей… Сьогодні чимала частина суспільства у Вірменії проти Росії, проти присутності Вірменії в ОДКБ”, — зауважив Аріф Юнусов.

Читайте також: Саміт ОДКБ закінчився провалом: регіональний вплив Росії зруйновано — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір