Амуніцію для українських захисників виробляють волонтери в Запоріжжі (ВІДЕО)

Владислав Астраханцев. Скриншот: uatv.ua

У Запоріжжі колишній військовий Владислав Астраханцев освоїв виробництво амуніції для українських воїнів. Разом з однодумцями шиє бронежилети, підсумки, тактичні рюкзаки та багато іншого. У майстерні волонтера побували кореспонденти телеканалу FREEДОМ.

Владислав показав вироби власного виробництва. Його майстерня може шити все необхідне для військових — від балаклав і футболок до підсумків для гранат і чохлів на каски. Шиє амуніцію Владислав майже два роки, від початку повномасштабного російського вторгнення. Коли почалися бойові дії, з фронту телефонували друзі, просили допомогти зі спорядженням.

“Почали звертатися, бо носити не було що. Дуже армія розширювалася, амуніції не вистачало, спорядження не було взагалі. Хлопці примотували бронеплити скотчем. Зателефонували: “Владе, треба!”, — згадує волонтер.

Колись Владислав обладнав у своєму гаражі майстерню, там він ремонтував і шив взуття. З початком російського вторгнення підприємництво закинув і перекваліфікував виробництво на виготовлення військового спорядження. Першим досвідом стало доопрацювання застарілого поліцейського бронежилета.

“Це був поліцейський “Корсар” чорного кольору, без системи “Моллі”, без нічого. Він був розрахований на другий клас захисту. Почали допрацьовувати під військове”, — розповів Владислав.

Після цього військові буквально засипали замовленнями на амуніцію. За свої гроші Владислав купував матеріали. З шиттям сам би, можливо, не впорався, але допомогти зголосилися знайомі та сусіди. Тепер із Владиславом постійно працює швейна бригада, яка вже освоїла всі тонкощі шиття.

“Я починала з мінімального — просто строчила на машинці. Потім перейшла на плитоноски, це була така довіра до мене, але було дуже важко. На одну плитоноску майже два дні йшло. А зараз — майже дві плитоноски за день. Але знаєте, шити плитоноски набагато легше, ніж їх носити там”, — поділилася волонтерка Вікторія.

Волонтер Данило — закрійник і головний спеціаліст зі встановлення фурнітури.

Владислав усе спорядження робить за власними лекалами. Розробляючи конструкцію, згадує особистий бойовий досвід. 2014 року він брав участь в Антитерористичній операції (АТО), і враховує побажання тих, хто зараз на передовій.

“Розвідка телефонує: “Владе, мені потрібен рюкзак такий тактичний, щоб якщо я зачепився за гілку, щоб я смикнув, і гілка зламалася, а не відлетіли ручки, як ми це купуємо. Зроби щось таке, щоб це було потужне, щоб я не переживав, що він порветься”, — розповів волонтер.

На полицях у майстерні Владислав зберігає взуттєві колодки та зразки туфель і кросівок. Він мріє, коли закінчаться бойові дії, обов’язково відновить виробництво взуття, щоб випускати дизайнерські моделі під власною маркою.

Читайте також: “Бойове кондитерське меню”, подушки для поранених, маскування: як допомагають фронту педагоги-волонтери з Харкова (ВІДЕО)

Прямий ефір