Рівно місяць Дональд Трамп обіймає посаду президента США. Американське суспільство вже розколоте навпіл. Половина населення — підтримують нового лідера, половина — жахається його рішенням. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив професор Манхеттенського університету Ігор Айзенберг.
“Середньостатистичні виборці, які вірили в його обіцянку, що він знизить ціни в супермаркеті, розчаровані. Ціни, природно, не знизилися, а, навпаки, зростають. Велика частина тих, хто за нього голосував, задоволена всім, що він робить. Було опитування щодо президентського рейтингу, якому можна довіряти. Схвалює [дії Трампа] 47%. Голосувало за нього 49,8%. Загалом, трошки менше його схвалюють зараз, але загалом у країні розкол 50 на 50. Я думаю, що з плином часу незадоволених буде більше”, — зазначив спікер.
За його словами, тема України та врегулювання війни для американського суспільства не першочергова.
“Але американські провідні засоби масової інформації приділили серйозну увагу всім заявам Трампа, що стосуються України. Більшість коментаторів сходяться на тому, що це жахливо, що Сполучені Штати фактично в особі президента стають на бік Росії — сторону агресора. Трамп [у своїй риториці] дійшов до того, що Україна нібито винна в тому, що почалася війна, і що Україна повинна була закінчити війну. Він не вживав слово “капітулювати”, але як Україна ще могла закінчити війну, яку почала Росія своєю варварською агресією?” — акцентував Айзенберг.
Професор переконаний, багато заяв Трампа йдуть у розріз з інтересами США. Однак сам Трамп вважає, що інтереси Сполучених Штатів — це його особистий інтерес.
“А його особистий інтерес — це будувати відносини з диктаторами. Вони йому подобаються, він хоче сам бути на них схожим. Виходить ось така ситуація вкрай ганебна”, — резюмував Айзенберг.
Читайте також: Мита, переговори та економіка: чим запам’ятається перший місяць правління Трампа (ВІДЕО)
Нагадаємо, своїми першими указами Дональд Трамп призупинив на 90 днів допомогу іншим країнам у межах міжнародного розвитку, розпочав масове скорочення чиновників, ввів надзвичайний стан на кордоні з Мексикою та обмежив міграцію. Одночасно Конгрес ухвалив закон, що полегшує затримання та депортацію нелегальних мігрантів.