Американська розвідка прекрасно знає про наміри військ КНДР у складі збройних сил РФ, але для визначення офіційних рішень потрібен час. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
“Я думаю, що американці справді знають, з якою метою північнокорейські війська перебувають на території Російської Федерації, але поки що шукають форму, як про це публічно заявити так, щоб не вказати на ті джерела, з яких було отримано відповідну інформацію. І тут є інший аспект у відповіді на це питання. Це аспект політичний, тому що, оголошуючи офіційно про те, що Вашингтону справді відомий намір північнокорейських військ, які перебувають на території Російської Федерації, така офіційна заява потребує вже подальших конкретних, вивірених та вже погоджених кроків не лише між політичним апаратом та безпековим апаратом США, а й погоджених з європейськими союзниками. Ця пауза, вона поки що витримується для того, щоб точно намітити ті кроки, які можуть бути зроблені”, — вважає він.
На думку Жовтенка, заяви керівництва Південної Кореї можна вважати першими кроками, які будуть робитися за погодженням зі Сполученими Штатами Америки та з іншими західними союзниками. При цьому Вашингтон спостерігає за реакцією Російської Федерації на заяви з боку Південної Кореї, щоб скоординувати подальші дії.
“Є ще третій аспект усієї цієї ситуації. Це те, що насправді американська розвідспільнота в таких досить важливих моментах намагається бути максимально впевненою в тому, що вона говорить, і в тих заявах, які озвучує американське політичне керівництво, тому що насправді тут дуже легко робити якісь хибні висновки, забігаючи наперед, не маючи повної інформації на руках. І, відповідно, ці висновки в кінцевому підсумку можуть призвести до дуже поганих зовнішньополітичних наслідків. Відповідно, американський розвідапарат для того, щоб уникнути таких неприємностей у майбутньому, зараз також намагається зібрати, вочевидь, додаткову інформацію, яка точно підтвердить ті наміри, які мають місце бути в контексті відправки північнокорейських військ на територію Російської Федерації”, — сказав Жовтенко.
Експерт з міжнародної безпеки вважає, що відповідні заяви у Вашингтоні будуть робитися, коли вже буде повна впевненість у тому, що ці наміри точно відомі, та намічені кроки й конкретно Сполучених Штатів, й партнерів, як на це реагувати в практичній площині.
Читайте також: Військові КНДР уже в зоні бойових дій: як розвиватиметься ситуація — прогноз експертів
Як повідомлялося раніше, кілька тисяч солдатів з Північної Кореї проходять підготовку в Росії. Ще до кінця року їх можуть перекинути на фронт в Україні. Також у липні Пхеньян направив інженерні війська, які перебувають на окупованій території України, де здійснюють нагляд за використанням північнокорейської зброї російською армією.
Міністр оборони США Ллойд Остін заявив про наявність доказів присутності північнокорейських військових у Росії.