Альянс Орбана в Європарламенті намагатиметься “розмазати” єдину стратегію жорсткого стримування Росії — оцінка радника глави ОП

Будівля Європарламенту. Фото: pixabay.com

Персональний склад керуючих органів Європейського Союзу — це люди, які мають об’єктивну картину світу та розуміють, що є Росія. Таку думку висловив радник глави Офісу президента (ОП) України Михайло Подоляк в ефірі FREEДОМ.

“У сучасного керівництва Європейського Союзу, корпоративних органів немає жодної русофобії, а навпаки, є об’єктивна оцінка, що це за країна і чому потрібно цю країну стримувати, і чому потрібно допомагати Україні. Я думаю, що в цьому немає жодного сумніву. Вони продовжать це робити на максимально ефективному рівні”, — вважає він.

Подоляк додав, що так само об’єктивно оцінює ситуацію і прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який восени розпочне обов’язки генерального секретаря НАТО.

“Пан Рютте чітко зафіксував абсолютно точне розуміння того, що таке НАТО, що таке війна, що таке підтримка Україні, як цю підтримку потрібно надавати, як потрібно довиконувати трансформацію військового альянсу тощо. Це хороше призначення”, — сказав радник голови ОП.

Водночас Подоляк вважає тривожною тенденцією оформлення в Європарламенті альянсу правих партій з ініціативи прем’єр-міністра Угорщини, лідера партії “Фідес” Віктора Орбана.

“Цей альянс, куди входитимуть представники правих партій Австрії, Німеччини, Франції тощо — вони таки намагатимуться дещо розмазати цю, на мою думку, єдину абсолютно правильну стратегію, яку можна назвати “жорстке стримування Росії”. Ці праві партії намагатимуться знову спекулювати на темі Росії, навколо цієї теми… І з цим треба буде активно працювати. Я думаю, що таки керівництво європейських корпоративних органів чудово розуміє ті ризики, які генеруються такими потенційними альянсом”, — сказав Михайло Подоляк.

Читайте також: Завдяки реформі, такі країни, як Угорщина, не матимуть одноосібного права блокувати важливі дії на рівні ЄС, — Рейтерович

Нагадаємо, лідери 27 країн-членів Європейського Союзу погодили нове керівництво ЄС на наступні п’ять років. Саміт затвердив кандидатуру Урсули фон дер Ляєн від правоцентристської Європейської народної партії (ЄНП) для призначення на посаду президента Європейської комісії. Президентом Європейської ради стане Антоніу Кошта від соціал-демократів, а високим представником Європейського Союзу з безпеки та зовнішньої політики — Кая Каллас, нині прем’єр-міністр Естонії.

Також нагадаємо, що посли країн НАТО на засіданні в Брюсселі затвердили кандидатуру прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на пост генерального секретаря НАТО.

Прямий ефір