Активація 5 статті НАТО не обов’язково передбачає традиційні воєнні дії. Якщо йдеться про кібернетичні загрози, то відповіддю на них можуть стати кіберудари. Таку думку висловив політолог-міжнародник, експерт центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь сьогодні, 27 травня, коментуючи в ефірі FREEДОМ слова генсека НАТО Єнса Столтенберга про те, що Альянс може активувати 5 статтю про колективну оборону у відповідь на кіберзагрози.
“Якщо удар у кіберсфері, то я думаю, що, можливо, йтиметься про обмін ударами у кіберпросторі. Цього не можна виключати. Чому? Тому що все-таки це не повноцінні військові зіткнення, і тут, можливо, рішення ухвалюватиметься легше”, — вважає гість ефіру.
Він також додав, що удари з боку НАТО будуть обмеженими.
“Бо є гуманітарні аспекти. Однозначно не застосовуватимуться кіберудари по критичній російській інфраструктурі, яка теж, звичайно, вся зараз виведена в цю сферу… Хоча все одно спочатку будуть консультації, спочатку будуть визначення та досягнення консенсусу з цього приводу. Тому якщо навіть дії і будуть якісь у відповідь, то вони будуть обмеженого характеру та розтягнуті у часі”, — вважає Дмитро Левусь.
Нагадаємо, на думку політолога-міжнародника, експерта центру “Об’єднана Україна” Дмитра Левуся, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну НАТО вже мало кілька приводів задіяти 5 статтю, проте цього не відбувалося.