Альянс між Україною, Європою та США зміцнюватиметься, — Левченко

Флаги Евросоюза, США и Украины. Фото: gettyimages.com

Донині у світі залишаються політики, які намагаються задобрити диктатора Путіна. Якщо не задобрити, то — вивести на якийсь конструктив. Кремль, своєю чергою, показує конструктив у політичних та економічних інтересах, проте ніяк не демонструє його щодо інших країн. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснії і Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

“Коли питання стосується інтересів інших держав, то тут позиція Москви різко змінюється. Тому потрібно аналізувати, як вона реагує на відносини зі своїми сусідами, і чи є вона небезпекою номер один не тільки на Європейському континенті. Це ж, здебільшого, азіатська країна, вона виходить на Тихий океан. І якщо США позиціонують себе борцем за мир у Тихоокеанському регіоні, то там Росія якраз присутня — зі своїми амбіціями, військами і можливостями атакувати когось із сусідів. Сусід Китай — тут нелогічно. Ще поруч є Північна Корея — теж ні. А ось якщо їхні альянси утворяться там, у районі Тихого океану, то одним США буде дуже складно реагувати [на загрози]”, — зазначає спікер.

На думку Левченка, у питанні безпеки Тихоокеанського регіону США орієнтуватимуться на європейських союзників.

“На Далекому Сході, окрім Південної Кореї, Японії і Тайваню, очевидно, і європейці можуть чимось допомогти США в разі екстреної ситуації, як економічної, так і політичної. І навіть у військовому сенсі. Думаю, альянс Україна — Європа — США зміцнюватиметься, і демонструватиме диктаторам, що в цьому світі не все так, як хочуть вони: діяти на власний розсуд у змові між режимами, які далекі від принципів демократії”, — каже гість ефіру.

Нині Сполучені Штати намагаються вибудовувати відносини у світі по-новому, вважає дипломат.

“Нова адміністрація має розуміти виклики, які існують у світі. Якщо говорити про проблемні речі, то в Європі — це агресія Росії. [США] потрібно розраховувати на ближніх союзників. Хто ж тоді ближній союзник Сполучених Штатів Америки, якщо не європейці? До союзників потрібно ставитися по-союзницьки і, я думаю, що розмови і деякі відкриті речі, які в очі один одному скажуть під час Мюнхенської конференції, матимуть дуже позитивний ефект. Адже це буде розмова не тільки двостороннього рівня, а широкого кола політиків. І в цьому широкому колі Європа буде присутня в значній, значній кількості”, — зазначив Левченко.

Експосол також висловив сподівання на те, що Мюнхенська безпекова конференція все ж таки здатна розставити акценти в питанні закінчення війни та досягнення безпеки на планеті.

Читайте також: Україна має бути залучена в усе, що відбувається навколо неї — реакція НАТО і країн ЄС на розмову Трампа з Путіним

Раніше дипломат Олександр Левченко заявив, що Мюнхенська конференція є зручним майданчиком для обговорення гарантій безпеки Україні.

Прямий ефір