Басманний районний суд Москви заочно заарештував російського письменника Бориса Акуніна. Його звинувачують у публічних закликах до тероризму і пропаганді тероризму, а ще в поширенні так званих “фейків” про російську армію. Раніше влада федерації оголосила Акуніна в міжнародний розшук, внесла до списку “терористів і екстремістів” і визнала “іноземним агентом”, повідомляє FREEДОМ.
За словами Акуніна, він дізнався про свій арешт за чашкою кави.
“І, звичайно, перше, що спало на думку:
” — АА що це за кроки такі на сходах? — запитав Коров’єв, граючи ложечкою в чашці з чорною кавою.
— А це нас заарештовувати йдуть, — відповів Азазелло і випив стопочку коньяку.
— А, ну-ну, — відповів на це Коров’єв”.
Але жартувати одразу перехотілося, бо я подумав про тисячу з гаком живих людей, заарештованих не заочно, а по-справжньому, про російських політв’язнів, яким ламає життя ця тупа, злісна машина”, — написав письменник Борис Акунін на сайті Бібліотека Бориса Акуніна.
Письменник виїхав із Росії 2014 року. Він неодноразово публічно виступав із критикою Кремля і розв’язаної ним війни проти України. У грудні 2023 року Росфінмоніторинг вніс Акуніна до переліку “терористів і екстремістів”. А в січні 2024-го Мін’юст Російської Федерації оголосив письменника “іноагентом”. У країні театри знімають із репертуару п’єси за творами Акуніна. У московське видавництво “Захаров”, що випускає романи письменника, прийшли з обшуками, а книжкові магазини припиняють продаж його книг.
“Його засудили, засудили, інкримінували кримінальну статтю, притому, що не бував Акунін у РФ багато років — з 2014 року, і, ба більше, їздити туди категорично не збирається. Це якісь смішні, дурні речі, розраховані, вочевидь, на внутрішню аудиторію, щоб показати простим російським людям, що у нас влада така могутня, і Акуніна засудила і тих, і тих”, — зауважив рок-журналіст, музичний критик, педагог, теле- і радіоведучий, письменник, актор Артемій Троїцький.
Нові факти про репресії Кремля з’являються щодня. “Z-патріоти” закликали покарати знімальну групу фільму “Майстер і Маргарита” за критику сталінізму. З бібліотек вилучають книжки Людмили Улицької, а гурт “Бі-2” намагалися депортувати з Таїланду в Росію. Тиждень музиканти пробули в таїландській в’язниці, після чого все ж змогли вилетіти до Ізраїлю.
“Це російський слід, це російське консульство. Спеціально замовлення на групу “Бі-2″, щоб нас екстрадувати наприкінці в Росію. Для чого? Ну самі розумієте”, — каже учасник гурту.
Репресії Кремля багато в чому повторюють сталінські, кажуть експерти. Путін, за прикладом Сталіна, охоче переслідує відомих людей. Під особливим прицілом — діячі культури. Ось тільки нинішній владі нічого запропонувати росіянам натомість забороненого — ні в художньому, ні в ідеологічному сенсі.
“Усі найталановитіші й письменники, і музиканти, і художники виїхали з Росії. Якщо вони залишаються в Росії, то мовчать. У Кремля й адміністрації президента фрустрація через те, що нікого як хоч трохи переконливу альтернативу представити не можуть. Якщо брати їхню попмузику, то тут єдиний їхній успіх, і то успіх зі знаком питання, — це горезвісний співак Шаман. Усе. Більше немає нікого”, — звернув увагу рок-журналіст, музичний критик, педагог, теле- і радіоведучий, письменник, актор Артемій Троїцький.
Що ж до масштабів репресій, то експерти прогнозують: після псевдовиборів президента федерації вони набудуть ще більшого розмаху.
Читайте також: Поліцейська система у РФ ефективно служить інтересам режиму, придушуючи будь-які форми протесту, — Боровських
Нагадаємо, депутат Державної думи РФ від “Единой России” генерал Андрій Гурулев запропонував відродити Головне управління таборів (ГУЛАГ) для тих, хто не згоден з діями влади.