Агресор посилює шантаж: чи РФ проводитиме ядерні випробування (ВІДЕО)

Ядерна зброя Росії. Колаж: dw.com

Росія може повернутись до відновлення ядерних випробувань. Російська Держдума у першому читанні проголосувала закон про дератифікацію “Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань”. Цей документ Російська Федерація підписала та ратифікувала в 2000 році. Експерти називають вихід із Договору частиною політики ядерного шантажу Москви, передає FREEДОМ.

За інформацією Головного управління розвідки України, Москва з літа 2023 року активізувала перевірку та підготовку ядерного арсеналу як на території РФ, так і в Білорусі.

Проте, за словами представника Головного управління розвідки Міноборони України Вадима Скібіцького, говорити про реальну загрозу застосування тактичної ядерної зброї з боку Росії є передчасним.

“На сьогоднішній день ми бачимо активність Росії щодо перевірки, підготовки ядерних об’єктів як на своїй території, так і на території Білорусі, де було проведено відповідні інспекційні заходи. Росія — це ядерна держава, тому наявність ядерної зброї є загрозою для будь-якої країни”, — сказав Скібіцький.

Напередодні Держдума Російської Федерації у першому читанні ухвалила закон про дератифікацію договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. У другому та третьому читанні його планують проголосувати 18 та 19 жовтня 2023 року.

Це є частиною послідовної політики Кремля щодо залякування та шантажу всього світу, упевнений генеральний секретар НАТО.

“Путін намагається використати ядерний шантаж для залякування та примусу. Він намагається використати цю ядерну риторику, щоб перешкодити союзникам НАТО підтримувати Україну. Але йому це не вдасться, оскільки, повторюся, на користь нашої безпеки, щоб Україна перемогла. Тому ми продовжуватимемо підтримувати Україну і не дозволимо президенту Путіну шантажувати союзників по НАТО своєю ядерною риторикою”, — сказав Єнс Столтенберг.

Багатосторонній міжнародний договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань передбачає відмову від випробувальних вибухів ядерної зброї та будь-яких інших ядерних вибухів у цивільних чи військових цілях на суші, воді, під землею, під водою, а також у космосі.

Документ був ухвалений Генеральною асамблеєю ООН у вересні 1996 року. Його підписали 185 країн і ратифікували 170, у тому числі три держави, які мають ядерну зброю: Франція, Росія та Велика Британія.

Вашингтон договір підписав, але не ратифікував. У добровільному порядку США дотримуються мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.

“Якщо ми говоримо про якусь нову гонку озброєнь між РФ та Сполученими Штатами — ну це виглядає як мінімум не дуже серйозно, тому що порівняти військовий потенціал Російської Федерації та військовий потенціал Сполучених Штатів — це неможливо. Навіть з огляду на кількість зарядів, яка є в РФ, це не означає, що вона має якийсь паритет перед Сполученими Штатами”, — сказав Олексій Гетьман, військовий аналітик.

16 жовтня 2023 року 13 країн-членів НАТО розпочали щорічні спільні навчання з оборони європейської території Альянсу із застосуванням ядерної зброї. Цього року головним місцем їхнього проведення став повітряний простір над Італією, Хорватією та Середземним морем.

У маневрах, що продовжаться до 26 жовтня, задіяно до 60 літаків, у тому числі сучасні винищувачі, літаки-розвідники та заправники, а також бомбардувальники великої дальності Boeing B-52. За словами генерального секретаря НАТО, нові навчання є чітким сигналом того, що Альянс охоронятиме та захищатиме всіх своїх союзників.

Читайте також: Ядерна риторика Росії — це частина інформаційної кампанії: про реальну “червону лінію” для Кремля розповів Їжак

Прямий ефір