Російська агресія проти України має глобальні наслідки, зокрема і для Азійсько-Тихоокеанського регіону. Про це сьогодні у штаб-квартирі НАТО після двосторонньої зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, інформує кореспондент FREEДОМ у Європі.
“Завдяки американському лідерству Україна перемагає, а Росія не перемогла. І очевидно, нам потрібно зробити більше, щоб Україна могла продовжувати боротьбу й була здатна, наскільки це можливо, відбити натиск Росії та завадити Путіну домогтися успіху в Україні. Це ми також обговорювали сьогодні вранці, тому що зараз ми бачимо активність Північної Кореї в Україні… Ці північнокорейські солдати становлять додаткову загрозу для України та збільшують потенціал Путіна завдавати шкоди. Але водночас йому доводиться за це платити. І розплачується він за це технологіями. Наприклад, ракетні технології надходять до Північної Кореї. І це становить загрозу не тільки для європейської частини НАТО, але й для материкової частини США, Південної Кореї та Японії”, — заявив він.
За інформацією Рютте, військові зусилля Росії опосередковано підтримує й Китай, що призводить до зростання глобальної напруженості та нестабільності у світі.
“І не тільки Північна Корея активна. Нам відомо, що Китай допомагає військовим зусиллям за допомогою обходу санкцій, постачаючи в Росію товари подвійного призначення. І, звісно ж, Іран робить це за допомогою технології дронів та інших поставок до Росії. І тут Росія платить грошима. І це допомагає Ірану продовжувати свої зусилля з дестабілізації Близького Сходу та навіть за його межами. Отже, що ви бачите тут, і це те, що ми обговорювали сьогодні вранці, Євроатлантичний та Індо-Тихоокеанський регіони — це не два окремі театри. Усе це все більше й більше змішується. І те, що відбувається в Україні, має тепер глобальний вплив”, — сказав генеральний секретар НАТО.
Він наголосив, що в такій ситуації важливо продовжувати підтримувати Україну.
“А це означає, що ми маємо дотримуватися обраного курсу, що ми маємо нарощувати оборонне виробництво з боку США й тут, у Європі, що ми маємо робити більше з погляду видатків, й що ми маємо робити більше, щоб переконатися, що Україна може брати гору”, — заявив Рютте.
Читайте також: Адміністрація Байдена хоче підготувати Євросоюз до нових викликів — розбір Желіховського
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що президент США Джо Байден має намір використовувати кожен день перед передачею влади Дональду Трампу для посилення підтримки України.