Аграрні питання будуть одним із каменів спотикання під час вступу України до ЄС, — Непран

Ілюстративне фото: znavsi.info

Україна має хороші перспективи вступу до Європейського Союзу, але з економічної точки зору, особливо з аграрної, буде непросто. Таку думку сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

“Аграрні питання будуть одним із каменів спотикання під час вступу України до ЄС. Коли мене журналісти запитують, наскільки реально підписати угоду, з політичної точки зору, за великим рахунком, досить реально. Але складнощі почнуться тоді, коли почнуться питання економіки. І ми це вже бачимо на прикладі експорту агропромислової продукції до країн ЄС. І сьогоднішнє блокування польськими перевізниками кордону — це вже наше відпрацювання, наша репетиція, наш тестовий режим вступу до ЄС. Тому що з економічної точки зору ми велика і дуже виявляється для Європи досить конкурентоспроможна країна”, — сказав він.

Непран пояснив, чому польські перевізники виступають проти.

“Тому що їхній бізнес був на прикордонній співпраці, на тому, що ми мали отримувати дозволи на проїзд через Польщу далі до країн ЄС, на тому, що вони наймали наших водіїв, які працювали на їхніх машинах, а коли ми почали йти і возити напряму, виявилося, що польські перевізники неконкурентоспроможні, вони зазнають збитків, вони на межі банкрутства. І так у дуже багатьох галузях”, — каже він.

Перший віцепрезидент ТПП зауважив, що Україна — велика країна, не Македонія, і не Молдова, з якою йде до ЄС в одній зв’язці.

“Тому іноді неофіційно, я пам’ятаю ще років 10-15 тому, коли розпочиналися ці перемовини, я був у Брюсселі, і коли були неформальні зустрічі, обіди, вони говорили: “Ви економічно дуже велика країна, ЄС перетравити буде дуже важко””, — підсумував Михайло Непран.

Зазначимо, як заявила віцепрем’єр-міністерка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина, Україна може завершити перемовини про вступ до ЄС за два роки. Вона впевнена, що за цей час країна встигне виконати свою домашню роботу, але наголосила, що цей період, як і самі перемовини, ще не почався.

https://www.youtube.com/watch?v=ST14y_Rya-o

Читайте також: Зростання ВВП, відновлення бізнесу та залучення інвесторів: експерти обговорили, як адаптується українська економіка до умов війни

Нагадаємо, 8 листопада Європейська комісія опублікувала звіт про прогрес, досягнутий Україною на шляху до членства в Європейському Союзі. У ньому вищий виконавчий орган ЄС рекомендує почати перемовини про вступ України до Євросоюзу. У документі також містяться ключові висновки, а також умови, реалізація яких необхідна для вступу України до ЄС. Рішення Єврокомісії не є остаточним: 14 грудня його мають затвердити на саміті ЄС усі 27 країн-членів Європейського Союзу.

Прямий ефір