Агенти Кремля: як РФ намагається дестабілізувати ситуацію в Молдові (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Журналісти RISE Moldova спільно з Центром “Досьє” з’ясували, як і через кого ФСБ Російської Федерації намагається розхитувати ситуацію в країні. У розслідуванні вказано, що кожен третій російський дипломат у Молдові був пов’язаний із російськими спецслужбами. Журналісти вивчили численні документи та телефонні дзвінки, зокрема таємну записку експерта Генштабу армії Російської Федерації, а також фото та відео, отримані від джерела з оточення чиновника ФСБ, інформує FREEДОМ.

Майже два місяці у Молдові не вщухають антиурядові мітинги. Люди вимагають відставки проєвропейської президентки Маї Санду та сформованого нею Кабінету міністрів.

За інформацією The Washington Post, розхитати ситуацію у Молдові таким чином намагаються російські спецслужби. Їхня мета — привести до влади проросійські сили, використовуючи невдоволення населення зростанням цін на енергоносії. Ставку роблять на проросійського політика Ілана Шора, який у Молдові засуджений за крадіжку мільярда та переховується в Ізраїлі.

Експерти називають мітинги в Молдові проплаченими та вважають, що їхньою організацією може займатися “П’яте управління” ФСБ Росії.

“Вони проводять щотижня великі мітинги та протести. По людях видно, що це найбідніші верстви населення, які за невеликі гроші виходять протестувати. Це визнав сам лідер партії Шор Ілан Шор, який спонсорує цю справу і років 5 перебуває під кримінальним переслідуванням і ховається від правосуддя в Ізраїлі”, — заявив молдавський політолог Андрій Андрієвський в інтерв’ю “24 каналу”.

Вплив російських спецслужб на дестабілізацію в Молдові підтвердили журналісти RISE Moldova, які спільно з Центром “Досьє” опублікували розслідування “Куратори Молдови з ФСБ”. У розслідуванні зазначено, що протягом майже 10 років, з 2014 року, до Молдови регулярно приїжджає група співробітників ФСБ за дипломатичними паспортами, які видають у Міністерстві закордонних справ Росії, і Молдова цьому не протидіяла.

“Навіть ми з нашими скромними ресурсами змогли з’ясувати, що кожен третій російський дипломат був пов’язаний із російськими спецслужбами: хтось із ними працював, хтось жив у підрядному будинку, в якому селять представників спецслужб, хтось був співробітником військової частини. Тобто це люди, які використовували дипломатичне прикриття, щоб безперешкодно в’їхати до Молдови. Якщо ми зуміли довести, що кожна третя з 24 осіб була пов’язана з ФСБ, то уявіть собі, скільки їх справді може бути”, — зазначив головний редактор RISE Moldova Володимир Тхорик в інтерв’ю “Главкому”.

У розслідуванні наголошується, що головним куратором Молдови від ФСБ вважають генерала Дмитра Мілютіна. Він є заступником керівника Департаменту оперативної інформації “П’ятого управління” ФСБ. Співрозмовники журналістів серед політиків та спецслужб Молдови називають мітинги партії “Шор” акцією, якою керує група офіцерів ФСБ під керівництвом Мілютіна, але документального підтвердження цього поки що не мають.

Росія розглядала три сценарії окупації Молдови, після чого планувала відкрити третій фронт для вторгнення з півдня до України, заявив Володимир Тхорик. Згідно з першим планом Путіна, війська мали частково окупувати Молдову — з коридором від Одеської області до Придністров’я. Другий сценарій — повна окупація країни. І третій передбачав захоплення лише Придністров’я.

Головред RISE Moldova наголосив, що якби Молдова була повністю захоплена, то Росія розглядала б можливість просування своїх військ із півдня України та Чернівецької області, тобто хотіла б відкрити третій фронт.

Читайте також: “Муляж великої держави”: імітаційний тоталітаризм наростає в Росії, — Лев Гудков

Прямий ефір