Кремль прагне об’єднати ліві та праві партії Німеччини в антивоєнну коаліцію. Про це пише The Washington Post посилаючись на секретні документи Кремля. За даними американської газети, російським політтехнологам доручили послабити підтримку України в Європі й особливу увагу приділити Німеччині, інформує FREEДОМ.
Припинити постачання озброєння в Україну — з такою вимогою біля Бранденбурзьких воріт зібралися демонстранти в лютому 2023 року. Організатором протестної акції виступила депутатка Бундестагу від Лівої партії Die Linke Сара Вагенкнехт.
“Ми не хочемо, щоб Німеччина була ще глибше втягнута в цю війну”, — заявила Вагенкнехт.
У протестних акціях також брали участь десятки членів ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Таке єднання партій є очевидною метою Кремля. Про це пише The Washington Post, з посиланням на секретні документи Москви, які видання отримало від європейської розвідки. Згідно з ними, Кремль прагне об’єднати вкрай ліві та вкрай праві партії Німеччини в коаліцію, щоб послабити підтримку Україні.
“І це прихований фронт війни, на якому Кремль повертається до тактики, яку він уперше застосував у радянські часи. КДБ також використовував рух за мир, щоб виступити проти НАТО, щоб підірвати підтримку Заходу. І це, звісно, призвело до того, що в Німеччині відбулися мирні протести проти розміщення ракет, зокрема, у Західній Німеччині”, — зазначила кореспондентка The Washington Post Кетрін Белтон.
Як пише газета, посилаючись на співробітника німецької служби безпеки, Кремль міг використовувати мітинги як засіб просування необхідних наративів.
“Деякі акції протесту, ймовірно, були безпосередньо ініційовані російськими фахівцями. На деяких акціях, зокрема, в Лейпцигу і Нойштреліці, демонстранти виступали з гаслами, які фігурують у російських документах, зокрема: “Ми хочемо жити, а не просто виживати” і “Чим будемо грітися взимку?”, — повідомив на правах анонімності співробітник Федеральної розвідувальної служби Німеччини.
У документах немає підтвердження зв’язку між Кремлем і союзниками в Німеччині. Однак колишній чоловік Сари Вагенкнехт підтвердив журналістам The Washington Post її контакти з Москвою.
“Безумовно, сторона, яку вона займала, була дуже явно проросійською. Вона сказала, що ми засуджуємо кровопролиття, але жодного разу не заговорила про вторгнення Росії в Україну. Вона дуже емоційно говорила про те, наскільки великий страх знову опинитися втягнутими у велику війну. І вона дійсно грала на німецьких страхах, які сягають часів холодної війни, про те, що вони можуть бути втягнуті в ядерне протистояння”, — розповіла Белтон.
У документах також фігурують деякі члени ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. За інформацією газети, з російськими чиновниками міг зустрічатися депутат Бундестагу — Петро Бистрон. Він підтвердив, що таємно відвідував Білорусь, нібито для обговорення підготовки мирної ініціативи.
“Документи справді здебільшого показують, що Кремль віддав наказ групі політичних стратегів зосередитися на Німеччині як на базі для зусиль з ослаблення підтримки України в Європі”, — підкреслила журналістка The Washington Post.
Проте курс уряду ФРН щодо війни в Україні користується найбільшою підтримкою у громадян Німеччини. Згідно з опитуванням — тему війни німці вважають другою за важливістю в списку основних проблем. Такі результати соціологічного опитування, опублікованого у квітні. Військову допомогу Україні підтримують більш ніж половина опитаних. А міністра оборони Бориса Пісторіуса німці назвали найбільш популярним політиком.
Читайте також: Вплив Росії у сфері безпеки в Європі став набагато меншим, — представник ГУР МОУ про шпигунство
Раніше представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов повідомив, що з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну вплив її агентів і агентурних мереж значно скоротився на території вільного світу, західного світу та Європейського Союзу.