Російські чиновники погрожують африканським студентам та мігрантам не продовжити візи, якщо вони не погодяться підписати контракт із Міноборони РФ, пише Bloomberg. Москва вербує іноземців як мінімум у 21 країні, включаючи кілька країн Африки. Людей заманюють великими виплатами та обіцянками прибуткової роботи, а потім відправляють на смерть, повідомляє FREEДОМ.
Практика Кремля відправляти іноземців на війну проти України відома від початку повномасштабного вторгнення. Як правило, ці підрозділи зазнають великих втрат, тому що їх не оснащують належним чином і використовують насамперед у штурмових операціях, пише Bloomberg. Ці іноземці — переважно мігранти, які приїхали до Росії у пошуках роботи, а також студенти. В обмін на візу їх змушують підписувати контракти із російською армією. Разом із тим Москва активно проводить і рекрутингову кампанію за кордоном переважно в країнах Африки.
“Держава-агресор Росія значно активізувала кампанію з набору іноземних найманців для війни проти України: йдеться про рекрутинг живої сили у Центральній Африці, зокрема у Руанді, Бурунді, Конго та Уганді. Найманців заманюють стартовою грошовою виплатою у розмірі 2000 дол. за підписання контракту, обіцяють щомісячне забезпечення у 2200 дол., медичне страхування, а також російський паспорт для солдата та членів його родини”, — повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Займається вербуванням за кордоном спеціальний підрозділ Міноборони РФ. Чому саме країни Африки стали головними постачальниками живої сили для російської армії? Відповідь очевидна, впевнені експерти.
“Це країни з дуже слабкою структурою влади, тобто країни у яких цілісність та повноцінний контроль за ситуацією порушено, що призводить до російської присутності в Африці. Окрім іншого, ми повинні розуміти, що це ті країни, де дуже часто для молодих немає роботи, тому вони дуже часто стають найманцями і змушені бігти до більш розвинених країн і брати участь у якихось кримінальних діях. Тобто це ті країни, які не мають сили, щоб швидко все це припинити”, — пояснив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
Втім, для російських вербувальників інтерес становлять і держави Азії. Раніше в уряді Непалу заявили, що їм відомо про щонайменше 400 громадян країни, завербованих у російську армію.
“Втеча найманців з Непалу, закріплених за військовою частиною 29328 ЗС РФ, викликана величезними втратами в “м’ясних штурмах”, жорстоким ставленням московських польових командирів, включно з позасудовими стратами за відмову від виконання наказів йти на вірну смерть, а також невиплатами”, — коментувало Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
За інформацією розвідки Великої Британії, Російська Федерація розгорнула підрозділи “Африканського корпусу” разом із регулярними російськими військами та підрозділами “Шторм-z” під час наступу на Вовчанськ Харківської області. “Африканський корпус” Міноборони Росії створили у грудні 2023 року. У ньому більше ніж 2 000 солдатів і офіцерів регулярних військ і найманців, багато з яких служили в ПВК “Вагнер”. Підрозділи корпусу, ймовірно, передислокували з Африки у квітні 2024 року.
“Росія вербує африканських громадян для участі у війні проти України безпосередньо, розуміючи, що ці ось — для війни. А з іншого боку, цей російсько-африканський корпус, ПВК “Вагнер” в Африці вже для своїх потреб на місці наймають людей”, — коментує голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
Через загарбницьку війну проти України, у Росії виник гострий дефіцит робочої сили. У листопаді 2023 року віцепрем’єр-міністр РФ Голікова заявила, що країні до 2030-го знадобиться як мінімум два мільйони трудових мігрантів. За підрахунками експертів, цю цифру можна сміливо помножити на два. У зв’язку з цим Кремль готовий приймати трудових мігрантів із Афганістану. Між державами вже є відповідні домовленості.
Читайте також: Нова армія найманців Путіна: навіщо РФ створює “Африканський корпус”, пояснив експерт
Нагадаємо, ще у травні розвідка Британії повідомляла, що Росія задіяла на Харківському напрямку підрозділи так званого “Африканського корпусу”.
Читайте також: Частину бойовиків ПВК “Вагнер” приєднали до Росгвардії — вербують найманців для війни проти України і в Африку (ВІДЕО)