Через 10 років Африканський континент буде набагато успішнішим, ніж зараз. Це буде величезний ринок збуту, який уже зараз цікавий для багатьох європейських країн, зокрема й для України. Тому Україні потрібно закріпитись на континенті не лише дипломатично, а ще й в економічному аспекті. Так, в ефірі телеканалу FREEДOM прокоментував запланований візит міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби на Африканський континент голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
“Африка — це країни, що швидко ростуть, відповідно, в потенціалі — економіка, що швидко зростатиме. Тому зараз не лише Росія, а й усі великі країни світу намагаються проникати до африканських держав, шукати якусь кооперацію, робити якісь ставки. Тому що вони чудово розуміють, що через 10 років Африканський континент буде успішнішим, ніж зараз. Це буде величезний ринок збуту. Вже зараз там почала з’являтися промисловість, на яку можна робити ставку та укладати якісь договори. У цьому плані Африка дуже цікава для України, — розповів експерт.
Він зазначив, що Україна — це держава, яка рухається у фарватері Заходу. Тому тією чи іншою мірою її присутність в Африці є певною функцією західної присутності.
“І в цьому сенсі для України існує дуже багато перспектив, насамперед у ролі такого партнера Заходу, який може певною мірою виконувати те, на що Захід поки що, наприклад, не має сил, наприклад, матеріальних та економічних ресурсів, політичного інтересу”, — акцентував Божко.
Для цього Україна має бути присутня на Африканському континенті вже сьогодні, вважає експерт.
“Україна має розширювати свою дипломатію в Африці, відкриваючи нові посольства. І не лише посольства. Далі потрібно робити другий крок — відкривати торгові представництва. Шукати можливості для того, щоб африканських фахівців залучати до України, наприклад, з консалтингу, з питань того, які можливості для наших співвітчизників можуть існувати в Африці. Адже багато українських бізнесменів навіть не знають про те, що Африка може бути для них дуже перспективним ринком. Також відправляти українських фахівців на континент, щоб вони для африканського бізнесу могли знаходити важливі точки співпраці з Україною”, — розповів гість ефіру.
Він наголосив, що запит на це існував задовго до повномасштабного вторгнення Росії до України.
“Але саме повномасштабне вторгнення змусило провести велику ревізію української дипломатії, в ході якої нарешті африканське питання, африканський вектор був визначений більш значущим, ніж раніше”, — констатував речник.
Він також додав: коли війна з Росією закінчиться, Україна матиме набагато більші обсяги ВПК, ніж вона зможе миттєво споживати. А Африка — це саме той регіон, який може купувати українську зброю.
“У 2000-х роках саме країни Африки активно купували українську зброю. Тому ця тенденція може зберегтися. І після закінчення російської агресії проти України, після закінчення гарячої її фази, коли буде знято урядову заборону на експорт продуктів ВПК, Україна цілком можливо зможе виконувати оборонні замовлення для країн Африки. Це дуже важливо й у контексті розвитку та життєздатності наших вітчизняних оборонних підприємств. Крім того, величезна кількість українських фахівців — пілотів авіації, наприклад, пілотів вертольотів, як цивільних, так і бойових, працюють у різних програмах ООН в Африці, на підрядах та замовленнях регіональних африканських урядів. Тому Україна справді має дуже великий спектр того, що зможе пропонувати Африці”, — резюмував Ярослав Божко.
Читайте також: Та сама ситуація, як і з радянською армією в Афганістані: причини розгрому в Африці “вагнерівців” назвав Ягун
Нагадаємо, 4-8 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснить візити до Малаві, Замбії та Маврикія. Четверте африканське турне глави МЗС націлене на те, щоб продовжити розбудову відносин із країнами Африки.