Аеророзвідники продемонстрували можливості українського БпЛА “Фурія”

БпЛА "Фурія". Фото: athlonavia.com

Українська піхота поступово просувається в районі Бахмута, і в цьому їй допомагають аеророзвідники, які з повітря обчислюють позиції російських військ і прицільно наводять на них артилерію. Один із найважливіших помічників у цьому — український безпілотний літальний апарат (БпЛА) “Фурія”, унікальний у своєму класі. Як використовують цей дрон у районі Бахмута, передає FREEДOM з посиланням на “Настоящее время“.

Запускають “Фурію” винятково вночі, і летіти вона може на відстань у кілька десятків кілометрів.

Військовослужбовець ЗСУ Влад вчиться керувати БпЛА не на полігоні, а одразу на війні. Каже, що у “Фурії” є конкуренти, але вони або літають не так далеко, або рухаються за заздалегідь заданим маршрутом.

“Фурія” крута тим, що у неї є ручне управління, на відміну від інших комплексів. Дальність їхньої дії набагато менша, цей БпЛА може літати на 60 км”, — зазначає Влад.

Військовослужбовець Олександр — один із найдосвідченіших пілотів 80-ї десантно-штурмової бригади. Він розповів, що комплекс можна розгорнути на будь-якій ділянці фронту, працює все від акумуляторів.

“Призначення “Фурії” — розвідка та коригування артилерійського вогню”, — зазначив пілот.

Керує процесом Богдан. Він — корегувальник.

“Вночі “Фурія” використовує тепловізійну камеру. Для нас це більш сприятливі умови, тому що в цей час ми можемо прикривати наші штурмові групи — передній край лінії фронту, де перебувають піхотинці. Хлопці просуваються майже щодня, проходять південним флангом околиць Бахмута і північним”, — розповів Богдан.

“Фурію” підіймають у небо із заходом сонця. Вона перетинає лінію фронту, входить у зону дії засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) російської армії. Практично без навігації, лише за картинкою, пілоти “долітають” у тил до російських військових. На дорозі помічають три машини. Стежать за ними. Автомобілі заїжджають на позиції далеко від лінії фронту.

“Три машини висадили особовий склад. Бачимо за сигнатурами. Вони побігли в ліс. Там теж щось дуже схоже на техніку. Дуже велике скупчення. 6-7 одиниць техніки точно є”, — коментують військові.

Судячи з усього, кажуть солдати, це тилові позиції противника. Тут відпочивають після передової, розміщують техніку і боєкомплект. Українські солдати помітили самохідну артилерійську установку (САУ), 2 бойові машини. По щойно знайденій базі відкриває вогонь уже українська реактивна артилерія. Йде пристрілка і коригування. Другий пристрілювальний залп лягає точно в ціль. Слідом ще кілька залпів.

Артилеристи просять ще політати, але “Фурію” необхідно повертати на підзарядку.

“Це ще не кінець, у нас ще буде щонайменше два польоти. Я впевнений, що ми щось ще знайдемо. Ми як мінімум дали їм зрозуміти, що вони не можуть там вільно себе почувати, навіть на відстані 28 км від лінії зіткнення”, — зазначає солдат.

Одного заряду “Фурії” вистачає на кілька годин польоту. Після цього акумулятори змінюють і відправляють безпілотник знову в небо. Літають “Фурії” до самого ранку.

Читайте також: “Фурії” допомагають українським військовим бити окупантів — основні переваги “пташок” (ВІДЕО)

Нагадаємо, “Фурія” — це український безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії. Розроблений у 2014 році київським підприємством “Атлон Авіа”.

Прямий ефір