Адміністрація Байдена має намір використати всі виділені для допомоги Україні кошти до 20 січня, — Айзенберг

Джо Байден. Фото: gettyimages.com

Адміністрація Джо Байдена працює над збільшенням постачання зброї в Україну, щоб використати всі виділені для цього кошти до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів професор Манхеттенського університету Ігор Айзенберг.

“Ще понад місяць Байден має всю повноту президентської влади, ухвалює рішення, як і його міністри, уся його адміністрація. До полудня 20 січня вони керують країною”, — зазначив він.

На думку Айзенберга, до 20 січня жодних революційних рішень щодо допомоги Україні не буде.

“Військова допомога буде. І Джо Байден, і Джейк Салліван, і Ллойд Остін, і Ентоні Блінкен багато разів повторили, що адміністрація постарається використати до 20 січня всі гроші, що в бюджеті є, які було виділено у квітні на військову допомогу Україні”, — сказав професор.

Він зазначив, що існує два способи надання Україні військової допомоги. Перший спосіб — це передача Україні зброї безпосередньо з баз Пентагону.

“Це відбувається швидко, й на це мають бути гроші, тому що ці гроші адміністрація використовує, щоб замовити відповідну зброю, боєприпаси замість переданих Україні, щоб поповнити запаси на базах Пентагону. Бо вони мають перебувати в межах норм, визначених Міністерством оборони”, — сказав Айзенберг.

Він констатував, що другий спосіб — це ініціатива безпекової допомоги Україні, створена 2016 року за рішенням Конгресу США. У межах цієї ініціативи Конгрес виділяє гроші, щоб безпосередньо у виробників замовити зброю та боєприпаси та передати Україні.

“Ця допомога відбувається з певною затримкою в часі, тому що потрібен час для виконання відповідних замовлень. На цей момент у бюджеті цієї ініціативи залишається невикористаним близько мільярда доларів, після цього останнього пакета. Джо Байден просив Конгрес виділити додатково 24 млрд, зокрема на 8 млрд поповнити бюджет ініціативи, але очевидно, що з подачі майбутнього президента Трампа спікер Палати представників Джонсон відмовився цей запит розглядати”, — сказав Айзенберг.

Читайте також: Підтримка України з боку США зберігатиметься і за Трампа, але можуть бути корективи, — Желіховський

Нагадаємо, що 7 грудня у Вашингтоні глава Офісу президента України Андрій Єрмак і радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван обговорили зміцнення позицій Києва у протистоянні російській агресії. Українська делегація зустрілася також з командою Дональда Трампа.

Прямий ефір