Абсолютно обґрунтованою є критика, якій Україна піддає ООН і Радбез, — Буряченко

ООН. Фото: e-cis.info

Повномасштабне вторгнення РФ до України засвідчило, що наявна архітектура світової безпеки дала глобальний розкол, який простим реформуванням, додаванням членів до Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, найімовірніше, не розв’яжеш. ООН потрібне перезавантаження, а Київ має створювати свої майданчики для донесення інформації про те, що таке українська формула миру, всім державам. Таку думку сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Абсолютно очевидно, що критика, якій і ми, зокрема, піддаємо ООН, Радбез, генерального секретаря Гутерріша, абсолютно обґрунтована. Особливо в світлі останніх можливих, непідтверджених, але, найімовірніше, якісь натяки були на якесь спілкування Гутерріша і Лаврова в межах зернової угоди. Тобто у нас є, що сказати і Гутеррішу, і тим більше Радбезу, де незаконно перебуває РФ, яка незаконно зайняла там місце СРСР”, — сказав він.

Але, як підкреслив політолог, іншого такого майданчика у світі просто немає. Його не існує.

“Статут ООН передбачає, що ООН є майданчиком найвищого рівня для розв’язання всіх глобальних і регіональних суперечок між державами. Це її основна мета і місія. А члени Радбезу такі свого роду стовпи, на яких ґрунтується весь світопорядок, які мають і самі дотримуватися Статуту ООН, і десь інших змушувати це робити, якщо хтось не слухається. Раніше це працювало, але це схлопнулося якраз після розвалу Радянського Союзу і коли незаконно його місце зайняла РФ. Потім усе вже пішло по низхідній”, — каже Буряченко.

За словами кандидата політичних наук, зараз Україна виходить на апогей — на майданчик Генеральної асамблеї ООН, де теж проговорюватиме перспективи приєднання максимальної кількості країн до формули миру президента Володимира Зеленського. Буряченко нагадав, що до кінця року планується проведення глобального саміту формули миру, де не буде РФ. І що більше країн підтримають хоча б частково українську формулу миру, то якіснішим буде представництво на цьому глобальному форумі.

Читайте також: Війна Росії проти України вже стала континентальною, — політолог

Нагадаємо, раніше Буряченко заявив, що світовому порядку, встановленому після Другої світової війни, прийшов кінець. Абсолютно всі у світі розуміють, що настав час змінюватися, змінювати структуру, архітектуру безпеки, інакше до жодних хороших наслідків це не призведе.

Прямий ефір