Росіяни поставили собі дедлайн до 1 жовтня захопити Покровськ Донецької області, там вони концентрують резерви. Про це сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
“Якщо ми говоримо про Покровський напрямок, то, наскільки відомо, противник поставив собі дедлайн до 1 жовтня взяти цей населений пункт, вийти на так званий оперативний простір, вийти на адміністративні кордони Донецької області та, власне, тому тут концентрує й надалі всю свою увагу й усі ті резерви, які в нього сьогодні є в наявності”, — сказав він.
Також відновилися активні дії РФ на Вугледарському напрямку. За словами речника, саме лобові атаки, які відновилися по Вугледару, не приносять успіхів російським окупантам.
“Времівський плацдарм — це той плацдарм, який був відвойований нашими Силами оборони ще минулого року. І саме його ми розглядали як один із перспективних з боку Російської Федерації, де будуть атаки, тому що це Вугледар. Тому що сьогодні тиск іде на населений пункт Водяне — це один із флангів Вугледара. Вугледар узяти в лоб понад 2,5 роки ворог не може, тому сьогодні намагається застосувати єдину, скажімо так, тактику росіян, якій уже десятки років, — це взяти населений пункт в оточення, принаймні в оперативне оточення, узяти в кліщі й тоді вже тиснути з лівого й правого флангу й оволодіти цим населеним пунктом”, — сказав Братчук.
Він зазначив, що минула доба принесла понад 20 бойових зіткнень, деякі з них тривали і вночі.
“Думаю, що на цю хвилину бої, зокрема, тривають. Так от, якщо говорити про Покровський напрямок, у Часовому Яру ворог, як і раніше, контролює тільки один мікрорайон — Канал, й не може його перейти. Тут оборона організована чітко з нашого боку, що принесло ось ці успіхи. Власне, по Торецьку є певне тактичне просування росіян, але воно не є таким, скажімо так, критичним”, — сказав спікер.
Він наголосив, що на Покровський напрямок росіяни кидають усі сили, але спостерігається певне уповільнення атак, тому що в армії РФ вичерпуються ресурси.
“Максимально росіяни намагаються сконцентрувати свої зусилля на дуже вузькій ділянці фронту, тому що розтягнути, як це було раніше, по всьому фронту удари такої інтенсивності вже не виходить”, — сказав Братчук.
За словами спікера, на Курахівському напрямку російські окупанти намагаються найактивніше використовувати важку техніку.
“Тут наші десантники протистоять ворогу й цю техніку палять, знищують. Ну, можна назвати тільки кілька прикладів, коли там була атака з 17 одиниць техніки, було спалено 13 з них, решта відступили, потім 12 — теж більше половини важкої техніки залишилося на полі бою разом з екіпажами назавжди, і з десантом зокрема, і решта відступили”, — розповів він.
За інформацією Братчука, на Куп’янському, Сіверському, Лиманському напрямку армія РФ також намагається проводити активні бойові дії. Водночас на півдні спостерігається певна пауза.
“По Роботиному, по Гуляйполю, по Оріхівському напрямку, сьогодні є певна пауза. Тому сьогодні ми говоримо про те, що Покровський напрямок посилено, відповідно, Силами оборони. Це вже приносить свої певні результати. Єдине, звісно, необхідно утримати ті рубежі, які є на сьогодні, тому що, по Вугледару Донецької області, я вже сказав, ситуація досить-таки стає критичною, дуже небезпечною. Сподіваюся, що відповідні рішення в командуванні Сил оборони теж тут будуть ухвалені для того, щоб захистити гарнізон Вугледара від обходів із флангів”, — сказав він.
Спікер зазначив, що ситуація дуже динамічна й для російського угруповання, яке атакує на Покровському напрямку, є навіть певні загрози.
“Знову-таки, чи вдасться Силам оборони зробити ті спроби, які напрошуються, скажімо так, це вже оцінюватиме командування та йому приймати рішення. Але і для російських військ може бути певний сюрприз”, — сказав Братчук.
Читайте також: 1 360 російських загарбників знищені за добу
Нагадаємо, 197 бойових зіткнень відбулося протягом минулої доби між Силами оборони України й російськими окупаційними військами. Найгарячішою ситуація залишалася на Покровському напрямку, також противник був активним на Курахівському, Времівському та Куп’янському.