Фільтраційні табори на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України є дуже поширеним явищем. Вони почали з’являтися після повномасштабного вторгнення РФ. Насправді, Кремль “переосмислив” китайський досвід “шкіл з політичного перевиховання”. Але пішов далі за китайців. Про це сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор “Інституту стратегічних досліджень та безпеки”, доктор філософії з політичних наук Павло Лисянський.
Він зазначає: головне призначення таких таборів — психологічно зламати людину з українською ідентичністю, що досягається і психологічними, і фізичними методами дії.
“Якщо людина не хоче за своїми переконаннями отримувати паспорт громадянина Російської Федерації, то її поміщають до такого табору, де всіляко на неї впливають: гімн Росії змушують співати, змушують повторювати слова, що України не існує. Це більше психологічний вплив на людину в парі з фізичним впливом. І все це спрямоване на те, щоб зламати українську самоідентичність у людини, щоб людина перестала себе вважати українцем. Це один із безлічі інструментів, як окупанти зараз змушують людину взяти паспорт громадянина Російської Федерації в окупації”, — розповів гість ефіру.
Він додав, що в законодавстві РФ жодних фільтраційних таборів не існує, а це означає, що туди не допускають адвокатів, а утримувати українців там можуть як завгодно довго.
“Це таке явище, яке фактично створене окупантами для того, щоб чинити геноцид українського народу, а саме ламати людину, щоб вона не відчувала себе українцем. Страшні речі, але це справді так”, — каже Лисянський.
Водночас він зазначає, що причетних до створення таких таборів можна знайти поки що навіть за відкритими джерелами — мінімум підрядників, які займаються будівництвом таких об’єктів на ТОТ. Правозахисник також вважає, що безпосереднє відношення до цього будівництва має російський віцепрем’єр Марат Хуснуллін, який є відповідальним “практично за все будівництво на тимчасово окупованих територіях України”.
Читайте також: РФ розвиває мережу концтаборів на тимчасово окупованих територіях — подробиці