Сусіди-партнери України мають отримати дозвіл Альянсу збивати російські ракети, які перебувають в українському небі, до того, як вони зайдуть у повітряний простір країн НАТО. Сусідам це потрібно насамперед, щоб убезпечити своїх громадян. Водночас Альянс поки не дає такого дозволу через страх бути втягнутим у повномасштабну війну з РФ. Такою думкою сьогодні, 2 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
“Сьогодні певні західні кола справді опрацьовують варіант співучасті системи ППО держав НАТО, можливо, найближчих сусідів, і їхньої кооперації з ППО України. Зокрема, для підтримки України під час масових ракетно-дронових атак, які продовжуватимуться. На жаль, все це залишається лише на рівні розмов”, — зазначив Постернак.
За його словами, деякі країни справді налаштовані рішуче отримати цей дозвіл Альянсу, проте сам блок побоюється бути втягнутим у повномасштабну війну з РФ. Тому величезна кількість інцидентів, спровокованих Росією щодо країн НАТО, залишилася без відповіді.
“Варто згадати Пшеводувський інцидент, коли російська ракета залетіла на територію Польщі й навіть призвела до загибелі людей. Також Румунію, країну НАТО, куди періодично залітали російські дрони. Крім ракет і безпілотників, є інциденти в області Калінінграда, інциденти в Балтійському морі, Чорному морі, порушення російською авіацією повітряного простору країн НАТО і т.д. Усі ці інциденти залишилися без відповіді”, — констатував політтехнолог.
Він зазначив, що для Російської Федерації такі інциденти є дуже цінними.
“Росія зацікавлена, щоб показати слабкість НАТО, його боягузтво, нескоординованість дій, його гнучкість та обережність. Насправді країни блоку потребують сильної відповіді. Це дозволило б Росії трохи вкоротити свою спритність і трохи зменшити пиху у військовому нахабстві, яке РФ іноді демонструє”, — відзначив гість ефіру.
За його словами, у питанні своєї безпеки всі рішення країн Альянсу мають бути скоординовані.
“Коли одна країна НАТО називає Росію головним ворогом, основним потенційним противником, відповідно, повинні диктуватися конкретні дії. І йдеться не лише про навчання та протоколи перекидання 300 тисяч військових, і про створення військової бази в Румунії. Йдеться про протоколи, можливо, більш наступальні щодо Росії, щоб у громадян Європейського Союзу, Північноатлантичного альянсу не виникало відчуття, що НАТО — це якась політична бутафорія, нездатна реально опонувати та відбивати провокативні, передпорогові дії Російської Федерації”, — резюмував Олег Постернак.
Читайте також: Глава дипломатії ЄС відреагував на останні ракетні атаки РФ щодо України