Підтримка України відповідає інтересам безпеки Європейського Союзу, і її треба продовжувати. Про це напередодні, виступаючи на семінарі, присвяченому майбутньому Європи, на італійському острові Вентотені заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.
“Україна не має стати другою Білоруссю. Коли мене критикують за те, що я прошу продовжувати підтримувати українських військових, а тут, в Італії, критики досить багато, то моє запитання: гаразд, я перестану підтримувати Україну. Що, на вашу думку, станеться? Коли президент Трамп каже, що у нього є чарівна формула, щоби закінчити війну за тиждень, у мене теж є чарівна формула, щоби закінчити війну за тиждень. Я перестану підтримувати Україну, і війна закінчиться за тиждень. Але як? Як вона скінчиться? Я вам розповім: російські війська у Києві, Зеленський у Сибіру, український народ пригнічений, російські війська на кордоні з Польщею, й Росія контролює 40% світового ринку пшениці. Ні, я не думаю, що це рішення… Ви знаєте, хто найбільше хоче, щоб війна закінчилася? Українці хочуть, щоб війна закінчилася найбільше. Але відповідно до захисту своїх прав та своєї демократії”, — сказав він.
Боррель вважає: хоча Європейський Союз не створювався як оборонний, у цій сфері виникає дедалі більше проблем, які потребують втручання ЄС, тому наступнику Борреля на посаді, яку він має залишити до зими, доведеться приділяти обороні набагато більше часу.
Глава європейської дипломатії розповів, що наразі кожна країна ЄС має власну армію. Бойові можливості цих армій значно відрізняються, але при тому, що країни ЄС витрачають на оборону в 4 рази більше, ніж Росія, це зовсім не означає, що їхні бойові можливості вищі за російські або навіть на її рівні. Попри навіть те, що повномасштабне вторгнення в Україну показало: російська армія не така сильна, як вважало керівництво РФ.
Читайте також: “Не можна відкладати”: Україна потребує зняття обмежень на використання західної далекобійної зброї
Нагадаємо, ЄС підготував 60 тис. українських військових та має намір навчити ще 15 тис. до кінця року.