Операція українських військ у Курській області наближає рішення Сполучених Штатів Америки дозволити удари далекобійними ракетами ATACMS вглиб Росії. У США вкотре переконалися в тому, що немає ніяких “червоних ліній” для Росії. Такою думкою поділився військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Я думаю, що ми зараз перебуваємо в цьому питанні (дозвіл на удари далекобійною зброєю по військових об’єктах у РФ, — ред.) ближче, ніж були там станом на 1 серпня. Сполучені Штати, по-перше, вкотре переконалися в тому, що немає жодних “червоних ліній” для Росії. Тобто це винятково міф про якісь “червоні лінії” РФ”, — зазначив оглядач.
Коваленко нагадав, що Росія продовжує акти терору проти України. І це також, вважає він, не може не позначитися на рішеннях партнерів.
“Масований комбінований удар 26 серпня по території України. Постійні обстріли прикордонних областей. Той же Харків, чергова трагедія, коли було завдано цілеспрямованих ударів по житлових кварталах. Усе це якраз і створює умови для наступного етапу ухвалення рішень американською стороною, розширення наших можливостей щодо застосування західного озброєння по території Російської Федерації”, — сказав оглядач.
На його думку, США одразу не дадуть дозвіл наносити удари по території Росії вглиб на 300 км. Але наступним етапом може бути дозвіл США на застосування ракет ATACMS по території РФ.
“Я не думаю, що ми відразу отримаємо дозвіл бити на 300 кілометрів углиб Росії, але хоча б сам факт застосування ракет ATACMS (“Атакамс”) — це може бути наступним етапом. На яку дальність, на яку відстань — це інше питання. Але до вирішення, принаймні, цього етапу, цієї проблематики, ми наблизилися”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Побоювань Заходу стало менше: як операція ЗСУ в Курській області змінила підхід партнерів до України
Нагадаємо, питання застосування західної зброї по території РФ знову стало дуже актуальним на тлі Курської операції Сил оборони. Партнери України визнають, що вона має право і повинна захищатися. Ось тільки офіційного дозволу на вільне використання далекобійної західної зброї, закріпленого в документі, поки що немає.