Операція в Курській області демонструє нездатність Кремля реагувати на будь-яку можливу ескалацію. Такого висновку дійшла аналітикиня американського Інституту вивчення війни (ISW) Анжеліка Еванс. Вона зазначила: попри просування українських бійців, РФ досі не бажає оголошувати війну, воєнний стан чи нову хвилю мобілізації. Тим часом Сили оборони України взяли під контроль ще 5 кв. км Курської області, як повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський під час засідання Ставки верховного головнокомандувача, передає FREEДОМ.
“На Курському напрямку продовжується наступальна операція. За добу наші війська на окремих напрямках просунулися до двох кілометрів”, — повідомив головком ЗСУ, а також доповів про чергове поповнення обмінного фонду.
Росія намагатиметься обороняти регіон за допомогою легкої піхоти, пише британська розвідка. Так, адміністрація Курської області оголосила про створення добровольчого загону “БАРС-Курськ”. Майбутнім новобранцям обіцяють, що вони нібито служитимуть лише у Курській області та лише 6 місяців. Підрозділи БАРС (рос.: Боевой армейский резерв страны) — це переважно легкі піхотні формування без артилерії та бронетехніки.
“Створення добровольчого загону “БАРС-Курськ” майже напевно є відповіддю Росії на українське вторгнення у Курську область Росії, яке розпочалося 6 серпня 2024 року. Малоймовірно, що добровольчий загін буде створено і він зможе підтримати якусь російську військову активність у Курській області протягом наступного місяця. Хоча Росія, ймовірно, намагається нарощувати свої сили у Курську”, — йдеться у повідомленні Міністерства оборони Великої Британії у соцмережі Х.
У вівторок, 27 серпня, головком ЗСУ Сирський заявив, що Росія вже перекинула на Курський напрямок 30 тис. осіб, і їхня чисельність зростає щодня.
Для оборони Курської області російських найманців перевозять із Буркіна-Фасо, пише Le Monde. Виведення військ виданню підтвердив командир бригади “Медведи” Віктор Єрмолаєв, позивний “Джедай”. У Telegram-каналі його підрозділу з’явилося повідомлення про те, що “у зв’язку з останніми подіями бригада повертається до Криму”. Вона базується на тимчасово окупованому півострові. А 30 серпня найманці повідомили, що прибули у повному складі.
“Ця група, чисельністю близько ста осіб, яка прибула до Уагадуги у травні, забезпечувала захист певних осіб, включаючи, ймовірно, очільника хунти капітана Ібрагіма Траоре. Їхня місія була недовгою. Бійці бригади “Медведи”, приватної військової компанії, пов’язаної з Міністерством оборони Росії, які прибули в травні в Буркіна-Фасо, пакують валізи. Офіційна причина від’їзду лише через три місяці після прибуття — участь в обороні Росії проти наступу української армії 6 серпня у Курській області”, — пише Le Monde.
Російських окупантів, які наступають на Покровськ та Торецьк Донецької області, російські командири для оборони власної території перекидати не поспішають. У той же час перекидання підрозділів регулярної армії країни-агресора з Сіверського напрямку та району Часового Яру в Донецькій області, Роботиного у Запорізькій та півночі Харківської області зафіксували в американському Інституті вивчення війни.
На думку заступника директора ЦРУ Девіда Коена, збройні сили РФ можуть спробувати контрнаступ у Курській області. Але це, за його словами, будуть тяжкі для Росії бої.
“Задіяння російських військ щодо контрнаступальних дій у Курській області вимагає збільшення контингенту проти того, якиим він є там станом на зараз. Відповідно, це і витрачання боєприпасів, снарядів, озброєнь, перекидання та логістика — досить складні компоненти. З погляду сковування та стримування російських військ, гадаю, це те, що влаштує й українські війська, бо Росія втягується у битву на тому напрямку, на якому вона не планувала”, — прокоментував керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Щоб витіснити Сили оборони України з Курської області, Росії потрібно від 15 до 20 бригад або щонайменше 50 тис. військових. Такі оцінки анонімних чиновників із США наводить The New York Times. У виданні зазначають, що нині армія країни-агресора в прикордонних районах навіть близько не має необхідної кількості сил.
Читайте також: Для контрнаступу в Курській області окупанти повинні там сконцентрувати не менше 50 тис. особового складу, — Коваленко
Раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав, що успішною Курською операцією Україна продемонструвала, що здатна переломити хід війни. У Сил оборони є потенціал розширити зону проведення операції, а також ще поповнити обмінний фонд.
Читайте також: ЗСУ розширюють зону контролю і поповнюють обмінний фонд — ситуація в Курській області (ВІДЕО)