З 1 вересня пропаганда так званої “СВО” в школах Росії вийде на новий рівень. Видання “Можем объяснить” проаналізувало педагогічні посібники на новий навчальний рік і з’ясувало, що тепер патріотичне виховання буде інтегровано в кожний предмет шкільної програми, включно з математикою і фізкультурою. Подробиці — в матеріалі журналістів FREEДОМ.
У Росії вирішили ростити майбутніх солдатів із самого дитинства. Тепер про так званий патріотизм і традиційні російські цінності дітям розповідатимуть не тільки на позакласних годинах, а й на кожному уроці.
“У програмі з математики для молодших класів зазначено, що результати її вивчення “досягаються відповідно до традиційних російських соціокультурних і духовно-моральних цінностей”. У посібнику до курсу музики написано, що “ключовим моментом під час складання програми” є добір репертуару, який відповідає “системі традиційних російських цінностей”, — йдеться в повідомленні Telegram-каналу “Можем объяснить”.
На уроках іноземної мови дітям прищеплюватимуть “гордість за російський народ”, а на суспільствознавстві розповідатимуть про служіння Вітчизні, деструктивність Заходу, героїв так званої “СВО”, політичний устрій країни і прихильників Путіна.
Пропаганду буде впроваджено навіть у навчальну програму з фізкультури. Так, у методичці написано: “займаючись боротьбою, школярі повинні вчитися проявляти почуття гордості за свою Батьківщину через значущість самбо і подвиги самбістів у період воєнних дій”.
“У програмі з’явиться і кілька нових предметів, заточених під патріотичне виховання. Серед них “родинознавство”, на якому дітям дадуть “настанови на сімейність і багатодітність”, “основи безпеки життя і захисту Батьківщини”, де школярі вивчатимуть види стройового кроку, правила поводження зі зброєю і класифікацію отруйних речовин”, — пишуть у Telegram-каналі “Можем объяснить”.
Депутати Держдуми пропонують запровадити основи військової підготовки з першого класу, а замість ОБЖ викладатимуть новий предмет — “Основи безпеки та захисту Батьківщини”.
Вчителями стануть демобілізовані російські окупанти. Основна проблема російської пропаганди в школах полягає в тому, що вже сьогодні Кремль виховує нове покоління з абсолютно спотвореним сприйняттям реальності, впевнені експерти.
“Це досліджена тема про те, що відбувалося в системі освіти в нацистській Німеччині. Ба більше, є одне дослідження Колумбійського університету. Воно почалося наприкінці 1930-1940-х років, і далі, протягом 50 років, опитування продовжували. От з’ясувалося, на жаль, що ті люди, які були в зовсім ніжному віці, не змогли з цього вибратися. Тобто ті, кому 5-7 років, до кінця життя, це дослідження закінчилося в середині 1990-х, до кінця життя говорили: “так, але”. Так, Гітлер поганий, але… Поставте потрібне. Ефективний менеджер, наприклад”, — каже педагог Дмитро Зіцер.
Варто зазначити, що патріотичне виховання дітей у Росії почали активно впроваджувати ще 2020 року, проте пропаганда значно посилилася після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
У школах учням розповідають про любов до Батьківщини, а в дитячих таборах навчають так званого патріотизму, включно з керуванням дронами. Так, спецназ Федеральної служби виконання покарань раніше провів профорієнтаційне заняття в дитячому таборі “Джем” Ульяновської області. Дітям видавали шоломи, кийки, бронежилети і вчили розганяти мітинги.
Читайте також: Уроки ненависті: як Росія готує викрадених українських дітей воювати за інтереси Кремля