Третю добу після атаки українських дронів продовжує горіти комбінат “Атлас” Росрезерву в Ростовській області. Місцева влада запровадила режим підвищеної готовності. У Генштабі ЗСУ підтвердили, що нафтобазу “Атлас” вразили Сили оборони України. Також у Штабі повідомили, що було завдано ударів по нафтобазі “Зеніт” у Кіровській області та польовому артилерійському складу угруповання російських військ “Захід” у Воронезькому регіоні, повідомляє FREEДOM.
Вогонь на нафтобазі “Атлас” у Ростовській області перекинувся на третій резервуар із паливом. Це випливає із супутникових знімків, опублікованих “Радіо Свобода”.
Комбінат “Атлас” Росрезерву в Кам’янському районі Ростовської області атакований дронами 28 серпня вже вдруге. До цього безпілотник завдав удару 3 серпня, але тоді пожежу вдалося швидко загасити. Сьогодні нафтобаза продовжує горіти. Місцеві пабліки пишуть, що пожежникам не вистачає спеціальних апаратів, які подають піну. Влада Ростовської області ввела режим підвищеної готовності.
“Ми постійно вибиваємо заводи й дефіцит став постійним. Якщо й існували надмірні потужності в європейській частині Росії, то вони вже вибиті та їх немає. Зараз локально, якщо ми скористаємося цією ситуацією і продовжимо бити не по місцях зберігання, а по залізничних коліях, то ми отримуватимемо перебої. Тобто танки стоятимуть”, — зазначив заступник директора Асоціації енергетичних та природних ресурсів України Андрій Закревський.
У Генштабі ЗСУ підтвердили, що Сили оборони України вразили нафтобазу “Атлас” у Ростовській області. Також у штабі повідомили, що було завдано ударів по нафтобазі “Зеніт” у Кіровській області та польовому артилерійському складу угруповання російських військ “Захід” у Воронезькому регіоні.
“Завдання виконано підрозділами Сил спеціальних операцій Збройних сил та Головного управління розвідки Міноборони України у взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони. Детальна інформація про наслідки ураження уточнюється. Сили оборони України продовжують вживати всіх заходів для підриву військово-економічного потенціалу російських окупантів та припинення російської збройної агресії проти України”, — із повідомлення Генерального штабу ЗСУ у Facebook.
З початку року дрони атакували російські НПЗ щонайменше 64 рази, повідомило ВВС. Більшість всіх атак, близько чверті, припала на нафтопереробні заводи в Краснодарському краї. У 49 випадках — сталися пожежі. Під удари неодноразово потрапляв Туапсинський НПЗ. Він належить великій російській нафтогазовій компанії “Роснефть”.
“Туапсинський НПЗ випускає нафту, мазут, вакуумний газойль та високосірчисте дизпаливо, що поставляються на експорт. Завод не виробляє автобензини та низькосірчисте дизпаливо для внутрішнього ринку. Туапсинський НПЗ у січні до пожежі переробляв у середньому 24 000 тонн нафти на добу. Обсяг потужностей первинної переробки нафти на НПЗ, що простоюють, в липні збільшився на 0,7 млн тонн (+42%) до колишнього графіка, до 2,5 млн тонн, що становить 9,2% від сумарної потужності НПЗ”, — з повідомлення The Moscow Times.
Вибух, який пролунав 26 серпня на Омському НПЗ, вивів з ладу майже половину потужностей підприємства з переробки нафти. Нафтопереробна галузь саме західної частини Російської Федерації фактично стагнує, зазначають експерти.
“Є вже прямі аналізи, які показують, що вона вмирає. Омський завод — один із трьох найбільших заводів, це зрозуміло. Але він був цінний тим, що це завод глибокої переробки нафти. Тобто досить сучасні, але прості НПЗ щонайменше 11 видів продукції надають після перегонки нафти, а уявіть собі глибину переробки, якщо він надавав 50 видів продукції”, — зазначив Андрій Закревський.
Через атаки на російські НПЗ ціна на бензин стрімко зростає. З січня до липня ціни підвищилися більш ніж на 5%, а в липні зростання навіть прискорилося. Владі в результаті довелося запровадити ембарго на експорт бензину до кінця року.
Читайте також: Війна проти України, розв’язана Путіним, б’є по гаманцях росіян — деталі (ВІДЕО)