26 серпня для комбінованої атаки по Україні росіяни вивели в Чорне море чотири ракетоносії із загальним залпом 28 ракет типу “Калібр”. Випущені ракети збиті українськими засобами ППО. А ось знищувати в період атаки морські носії “Калібрів” досить складно. Про це сьогодні, 29 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
“Росіяни загалом не показали нічого нового. Цілком очікувано вони вивели на зовнішній рейд кораблі. Це були два фрегати (єдині, що залишилися власне) — “Адмірал Макаров” і “Адмірал Ессен”. Обидва свого часу отримували пошкодження від Військово-морських сил України. “Ессен” отримував серйозні пошкодження. Вони їх вивели на зовнішній рейд із Новоросійська. Вивели буквально на кілька годин, тільки на час атаки. Також був малий ракетний корабель проєкту 21631 “Буян-М”. Їх залишається всього три в акваторії Чорного моря. І брав участь також підводний човен проєкту 636 “Варшав’янка” — чотири ракети на борту”, — перелічив Плетенчук.
Він зазначив, що фактично “Калібри” як самостійний тип озброєння вже давно не застосовуються росіянами для атак. Тому що українська ППО навчилася ефективно протистояти цим ракетам.
“І на підтвердження — стовідсоткове збиття всіх цих ракет [під час атаки 26 серпня]. Їх застосовують не як самостійний тип озброєння, а як елемент комбінованої атаки, щоб навантажити українську ППО. Для цього вони годяться. Тактико-технічні характеристики “Калібрів” поступаються іншим ракетам, які брали участь у цій атаці. Характеристики “Калібрів”, заявлені противником до повномасштабного вторгнення, відрізняються від реальних. У них середня швидкість — 800 км/год, тому їх можна придушувати стандартними засобами ППО”, — пояснив речник ВМС ЗСУ.
Однак не можна применшувати наслідки ударів цими ракетами.
“Якщо її не збити, наслідки будуть серйозні, оскільки в неї велика бойова частина — 450 кг. Я бачив на власні очі, що може зробити “Калібр”, — додав Плетенчук.
Також важливо боротися з носіями ракет. Однак вразити кораблі, які виходять у море лише на час атаки, досить складно.
“Будь-які атаки по морських цілях нами готуються, для операції мають бути відповідні умови. А коли він вискакує з гавані на годину-дві, то відреагувати саме в цей момент досить складно. У таких ситуаціях, на жаль, морський дрон не є панацеєю. Так, для проведення спланованих заходів — це чудовий вид озброєння. Але досить складно ним знищувати кораблі в оперативному режимі, тут і зараз. Такі завдання мають покладатися на повноцінний флот, який ми зараз будуємо. Ми все одно до цього прийдемо, але це потребує досить багато часу”, — розповів речник.
Читайте також: Помста за Курську область чи звичайний терор: масований удар РФ по Україні обговорили експерти
Нагадаємо, російські війська вранці 26 серпня випустили по території України 127 ракет і 109 ударних дронів, з них 102 ракети та 99 БпЛА збито.