Угорщина може почати переправляти мігрантів, що з’являються на її кордоні, прямо до Бельгії, якщо не вирішить суперечку з Європейським Союзом щодо штрафів за політику притулку. Про це заявив глава адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергелі Гуляш, передає FREEДОМ з посиланням на Bloomberg.
За словами чиновника, переговори з Європейською комісією з цього питання почнуться у вересні.
“Ми повинні домовитися якнайшвидше, тому що ми не хотіли б платити великі суми щодня. Але якщо Брюссель хоче приймати мігрантів, ми можемо допомогти”, — заявив Гуляш.
Зазначимо, Європейський суд наклав на країну штраф у розмірі 200 млн євро за невиконання Орбаном рішення суду про захист прохачів притулку.
Також за відповідні порушення Будапешт має сплачувати щоденний штраф у розмірі 1 млн євро. На заяви Гуляша в Єврокомісії поки що не відреагували.
Крім того, Угорщина звинувачує Єврокомісію у спробах перервати енергопостачання Будапешта. Нібито це Брюссель “доручив” Києву створити проблеми з транзитом нафти. Угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто заявив, що Брюссель зобов’язаний “захищати основні інтереси безпеки своїх держав, а не піддаватися впливу країни-кандидата”.
Очевидно, що він мав на увазі Україну, а саме санкції, які Київ запровадив щодо російської компанії “Лукойл”. Саме через це Угорщина та Словаччина перестали отримувати російську нафту. Але це не зупинило Будапешт. Сіярто зазначив, що його держава вже нібито “близька до завершення нових довгострокових домовленостей із Росією щодо нафтового співробітництва”.
Читайте також: Угорщина може стати для Євросоюзу троянським конем у питанні міграції, — Чаленко
Нагадаємо, єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон звернулася до міністра внутрішніх справ Угорщини Шандора Пінтера за поясненнями у зв’язку зі спрощенням процедури видачі віз для громадян Росії та Білорусі з боку угорської влади. Вона нагадує про спроби Росії дестабілізувати Європейський Союз і про атаки на критичну інфраструктуру ЄС, закликаючи до пильності.
Раніше Будапешт включив росіян і білорусів до програми так званої національної карти, яка видається охочим працювати в Угорщині на два роки з можливістю продовження.