Новий санкційний пакет США продовжує тиск на Російську Федерацію. Нині пріоритетом санкційної політики є посилення санкцій, що вже діють. Але є потенціал щодо нових категорій. Наразі тривають дискусії щодо атомної енергетики, газової галузі, IT-сервісів, а також фінансів. Про це сьогодні, 24 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла керівниця напряму санкцій аналітичного центру Київської школи економіки (KSE Institute) Юлія Павицька.
“Новий санкційний пакет від США справді продовжує тиск на Російську Федерацію, на їхні юридичні компанії та загалом на різні галузі. Це ускладнюватиме подальшу роботу, оскільки важливо розуміти, що досить велика кількість юридичних та фізичних осіб все одно залишаються поки що не санкціонованими. Відповідно, важливо продовжувати цей тиск, — зазначила експертка.
За її словами, у новому санкційному пакеті великий фокус зроблено якраз на ті компанії, які пов’язані з військово-промисловим комплексом (ВПК) та технологіями. Також США санкціонували сім танкерів, які транспортують російський скраплений газ.
“Це дуже важливо з огляду на той факт, що зараз РФ намагається побудувати тіньовий флот для транспортування зрідженого газу. Відповідно, дуже важливо, щоб наші партнери продовжували тиск та посилювали санкції у цьому напрямі”, — додала керівниця санкційного спрямування аналітичного центру Київської школи економіки.
Вона зазначила, що найближчим часом пріоритетом буде посилення секторальних санкцій, які вже діють на російську економіку.
“Україні критично важливо запобігти тому обходу, який зараз відбувається, особливо в ключі енергетичних санкцій, а також експортному контролю щодо критичних компонентів, які російський військово-промисловий комплекс використовує для виробництва ракет і зброї”, — пояснила гостя ефіру.
Вона також додала, що наразі точаться дискусії щодо потенціалу абсолютно нових категорій у секторальних санкціях.
“Це дискусія щодо атомної енергетики та російського “Росатому”. Це досить складна дискусія, яка дуже повільно рухається, але українська сторона використовує всі можливі зусилля, щоб досягти результату — санкціонувати “Росатом”, який сьогодні активно допомагає російському ВПК. Також тривають дискусії з Євросоюзом щодо їхньої повної відмови від російського газу. Крім того, зараз ведеться робота над розширенням санкцій у сфері IT та сервісів, які досі доступні Російській Федерації”, — розповіла речниця.
Вона наголосила, що сьогодні також ведеться активна робота щодо фінансових санкцій.
“Є перспективи щодо продовження санкцій на російські банки та фінансові установи, які в тому числі кредитують російських військових і надають їм іпотеку. Україна продовжує боротися за те, щоб Росію внесли хоча б до “сірого”, а в ідеалі — до “чорного” списку FATF, що досить сильно ускладнить будь-які розрахунки в банківській сфері для Російської Федерації”, — резюмувала Юлія Павицька.
Читайте також: Українська економіка не лише адаптувалася, а й уже демонструє невелике зростання, — Кравчук