Угорщина, дозволяючи видачу національних карт білорусам та росіянам, фактично відіграє в Європейському Союзі роль троянського коня в питанні міграції. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
“З одного боку, Угорщина начебто й не робить нічого поганого, на перший погляд. Тобто у них є програма, “Національна карта”, яка видається з початку цього року. До того, як туди включили Росію та Білорусь, там було всього 6 країн, одна з яких — Україна… Спочатку ця карта видається на 2 роки, дає можливість працювати, відповідно, на території Угорщини, потім пролонгується ще на 3 роки. Якщо людина ці 5 років проживає з “національною картою”, потім вона може претендувати на постійне місце проживання. Ну, це національна політика, начебто тут нічого такого і немає, якби не одне “але”, — розповів він.
Чаленко наголосив, що власники “національних карток” усередині Європейського Союзу розглядаються як туристи та можуть відвідувати країни Шенгенської зони за формулою “90-180”, тобто перебувати там не більше 90 днів, а кожні 180 днів — на території іншої країни.
“Тобто фактично Угорщина в односторонньому порядку, не питаючи, наприклад, Німеччину, Францію, Італію, інші країни, фактично дала зараз безвізовий режим для короткотермінових поїздок для громадян Росії та Білорусі, у такий спосіб обійшовши всі обмеження, усі моменти, які запроваджено як санкції у візовому плані проти громадян Російської Федерації як країни-агресора”, — сказав політолог.
Він констатував, що такі дії Угорщини повністю ламають відповідні тактику й стратегію на рівні Європейського Союзу.
“Насправді знову Угорщина фактично грає роль троянського коня, тепер тільки в питанні міграції”, — сказав Чаленко.
Він також нагадав, що на території Європейського Союзу впродовж останніх років триває дуже серйозна зачистка російської агентури.
“І, до речі, для цього, власне, зокрема й посилено візові вимоги до громадян як Росії, так і Білорусі. Тому те, що робить зараз Угорщина, вона фактично нівелює ту велику роботу, яка робиться в питанні контрдиверсійних заходів. Також я нагадаю, що буквально протягом останніх років із країн ЄС було вислано понад 650 різних громадян, які виявилися агентами Російської Федерації, які працювали на їхні спецслужби, десь на ГРУ, десь на СЗР. Але, тим не менш, ця агентура продовжує жити… Вочевидь, необхідне поповнення, зокрема й кадрове. І Угорщина зараз може стати новою такою базою для оновлення російської агентурної мережі в Європейському Союзі”, — вважає Чаленко.
Політолог наголосив, що питання національних карт зараз стає для Угорщини точкою розколу не тільки з Брюсселем, а вже і з низкою держав-членів Європейського Союзу.
“Насправді через таку позицію Угорщини може збільшитися кількість прихильників диференційованого підходу до роботи Шенгенської зони, оскільки попри нещодавнє її розширення, все ж таки дуже багато говорять про необхідність реформування та створення там кількох зон із різними вимогами перебування, бо однаково не можуть ніяк вирішити тему з нелегальною міграцією, того, що й ринок праці незбалансований. Тобто Угорщина просто підкидає зараз ось цей хмиз у вогонь насправді скандалу навколо, зокрема і Шенгенської зони. І це працює на дестабілізацію всього ЄС”, — сказав він.
Чаленко також нагадав, що прем’єр-міністр Віктор Орбан невтішно відгукується безпосередньо про Європейський Союз, порівнює його з Радянським Союзом.
“Можливо, тут і є якась така кулуарна робота на те, щоб надалі дестабілізувати роботу цього об’єднання”, — вважає політолог.
Читайте також: Угорські візи для росіян і білорусів можуть поставити під загрозу безпеку Євросоюзу — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон звернулася до міністра внутрішніх справ Угорщини Шандора Пінтера за поясненнями у зв’язку зі спрощенням процедури видачі віз для громадян Росії та Білорусі з боку угорської влади. Вона нагадує про спроби Росії дестабілізувати Європейський Союз і про атаки на критичну інфраструктуру ЄС, закликаючи до пильності.