У Росії виснажуються запаси радянського озброєння. Про це говорять аналітики. Однак на складах ще достатньо старих танків, бойових машин піхоти (БМП) і артилерії. Щось можна відремонтувати, щось уже непридатне, повідомляє FREEДОМ.
Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з величезними запасами ще радянської зброї. Але вони виснажуються, кажуть як експерти, так і видання Economist. Серед іншого, видання відзначає проблеми з артилерією. Стволи гаубиць зношуються всього за кілька місяців на ділянках фронту з високою інтенсивністю стрільби.
“Росія не перестала виробляти стволи й не перестане це робити в доступній для огляду перспективі. У Росії є об’єктивне обмеження на масштабування виробництва”, — зазначив військовий експерт Павло Лузін.
У Росії два заводи з австрійським обладнанням, за допомогою якого виробляються стволи. Останній верстат завезли ще 2017 року. Росія ж свої подібні верстати не виробляє. Кожен із заводів може поставити близько 100 стволів на рік.
“З 70-х років артилерійська промисловість радянська і російська на 100% залежить від австрійської компанії JFM, яка виробляє радіально-кувальні машини. Росія не може побудувати завод і оснастити його для виробництва стволів, бо немає звідки оснащувати — немає обладнання, немає людей. Вона намагатиметься з того, що було, зліпити якісь верстати”, — додав Лузін.
Наразі існує практика знімати стволи зі старих буксируваних артилерій для встановлення їх на самохідні гаубиці. А видання Forbes зазначає, що російська армія почала використовувати на фронті гармати 70-річної давності — це 130-міліметрові гаубиці М46, снаряди для яких у Росії не виробляють, а постачають з Ірану та Північної Кореї.
“Підбиваючи підсумок по ствольній артилерії, я б прогнозував ще доволі тривалий термін використання самохідних артилерійських установок (САУ) і гаубиць калібру 122 мм і поступове зниження знарядь калібру 152 мм. Уже зараз Міноборони гордо звітує про масове застосування гаубиці М46 калібру 130 мм для якої закупили партії снарядів з Ірану і КНДР, що стосується ракетних систем залпового вогню (РСЗВ), то аналітики відзначають серйозне падіння запасів БМ-21 “Град” і БМ-27 “Ураган”, — розповів військовий аналітик Ян Матвєєв.
Тягнуть зі складів і старі танки, бо нових недостатньо.
“Основні типи — це Т-72, Т-80, Т-90. Усі вони зараз виробляються. Т-90М повністю з нуля, а Т-80 і Т-72 — відновлюються з корпусів, які знімають зі зберігання. Їм ставлять новий двигун, знаряддя, додають зовнішній обвіс із динамічного захисту та “мангали”. Але темпів реконсервації Т-72 і Т-80 у 2022 році було недостатньо, щоб швидко покривати всі втрати російської армії. Тому зі складів потягнули й старіші машини Т-62 і навіть Т-54 і Т-55″, — додав Матвєєв.
За словами військового аналітика, Росія виробляє на рік близько 30 танків Т90-М, а зі зберігання зняли 2599 танків із понад 6 тис.
“Танків Т-72 модифікації «B» на складах зараз залишилося лише 47% і більша частина — повний мотлох, що стоїть просто неба. А ось Т-72 модифікації “А” — набагато більше, їх майже не знімали. Я підозрюю що через старіший двигун. До того ж Т-72 “Урал” поки нема чого було знімати зі зберігання, адже залишалися Т-72Б. У нього і захист кращий. Т-72А — це резерв і їх залишилося близько тисячі машин. Т-80 зняті зі зберігання майже всі. Найімовірніше, вони закінчаться першими. На складах залишилися лише найбільш несправні машини. Ще один резерв російського військово-промислового комплексу (ВПК) — танки Т-54 і Т-62, яких взагалі величезна кількість”, — пояснив Матвєєв.
Військовий експерт Ян Матвєєв вважає, що чим швидше почнуть виснажуватися склади, тим більше економитиме зброю армія. А все виробництво військової техніки складається з двох частин — відновленої та нової.
Читайте також: У російської армії є велика проблема з особовим складом, — Варченко