YouTube, Signal, WhatsApp: у Росії вирішили боротися з відеохостингом і популярними месенджерами (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

У Росії заблокували месенджер Signal. У Роскомнагляді заявили, що це нібито зумовлено необхідністю запобігти використанню додатка з терористичною та екстремістською метою. Слідом за Signal Кремль може закрити доступ до ще одного популярного месенджера — WhatsApp, повідомляє видання “Верстка”. Раніше російська влада фактично розпочала блокування YouTube. Росіяни скаржаться на масові збої в роботі відеохостингу, повідомляє FREEДОМ.

Блокування YouTube обходитиметься Росії у 23 млн дол. на добу. Такі розрахунки наводить британська організація NetBlocks, яка стежить за кібербезпекою та управлінням інтернетом. І хоча Кремль ще не заявив про остаточне блокування сервісу, проте саме до цього все йде. 1 серпня російські користувачі YouTube зіткнулися з масштабними збоями — відео завантажувалося довго і відтворювалося в низькій якості. Уже через тиждень, 8 серпня, за даними сервісів Downdetector і “Сбой.рф”, сайт хостингу і зовсім перестав завантажуватися. У путінського режиму претензій до YouTube накопичилося чимало. Він не закриває доступ до заборонених у федерації незалежних ЗМІ, не висвітлює війну Росії проти України як того хотілося б Москві, та ще й заблокував деяких кремлівських пропагандистів.

“YouTube — це така велика скалка для Кремля, і завдає йому досить багато незручностей. З початку війни ми бачимо, що інтерес росіян до цього відеохостингу постійно зростає. Ну і, звісно, та політика, яку робить YouTube щодо російських пропагандистів, теж не може не дратувати тих, хто відповідає за ухвалення нових законів у РФ. Тому, якби такого не було, то, може, прикривали б очі на цей відеохостинг”, — зазначив політичний коментатор, ведучий каналу “Ходорковський Live” Дмитро Єловський.

Влада хоче замінити YouTube російським проєктом VK Відео, пише видання “Верстка”. Автори проєкту встановлюють нові сервери та наповнюють сервіс контентом. Кремль робить усе, щоб обмежити російським громадянам доступ до об’єктивної інформації, наголосили в Державному департаменті США.

“Ми продовжуємо закликати Кремль припинити блокувати доступ до інформації для свого власного народу. І, як ми вже говорили, це не дуже-то свідчить про те, що ви впевнені в правильності своїх дій, коли ви обмежуєте можливості своїх громадян отримувати доступ до інформації про ці дії”, — заявив представник Держдепартаменту США Метью Міллер.

Разом із YouTube у Росії можуть заблокувати й меседжер WhatsApp. Листування громадян теж, очевидно, становлять для Москви загрозу. Причому, судячи із заяви Роскомнагляду, терористичну та екстремістську. У відомстві вже заявили про блокування одного з найзахищеніших месенджерів — Signal. Його вже неможливо відкрити без VPN або ввімкнення режиму обходу блокувань. Натомість у Російській Федерації задумали створити єдиний національний і, звісно, повністю підконтрольний месенджер. Можливо, на основі все того ж VK, тим паче, що корпорацію очолює Володимир Кирієнко — син заступника глави адміністрації Путіна. Ймовірною заміною WhatsApp і Signal буде “ТамТам”, що належить VK.

“Провели дослідження, як зробити норм месенджер, щоб він усе тягнув і міг зрівнятися з WhatsApp. Ось вирішили за основу брати “ТамТам”, — повідомило в коментарі виданню “Верстка” анонімне джерело.

“Якщо цей режим проіснує ще досить довго, то вони заборонять усе. Заборонять усе, що можна, зокрема й сам інтернет, я думаю, вони б заборонили із задоволенням, як це зробили в Північній Кореї. Будуть як у КНДР видавати чиновникам інтернет за талонами”, — висловив думку соціолог, публіцист Ігор Ейдман.

Оперативну та об’єктивну інформацію ви завжди можете отримати на телеканалі FREEДОМ. Якщо у вас у країні заблоковано доступ до відеосервісів, прямий ефір телеканалу FREEДОМ можна дивитися цілодобово на нашому сайті. Щоб відкрити сайт FREEДОМ через VPN, введіть у пошуковому рядку вашого браузера: “Завантажити VPN” і встановіть додаток за інструкцією. Таким чином ви отримаєте доступ до відкритого перегляду.

Читайте також: YouTube у Росії майже заблокований: навіщо Кремль обмежує доступ — думки експертів і глядачів FREEДОМ

Нагадаємо, 8 серпня російські користувачі зіткнулися з проблемами в роботі YouTube. У деяких сайт не відкривається як на стаціонарних комп’ютерах, так і на смартфонах. Про збої в роботі відеохостингу повідомляють жителі Москви, Санкт-Петербурга, Нижнього Новгорода, Єкатеринбурга, Уфи, Саратова, Самари, Краснодара та окупованого Росією Криму.

Прямий ефір