Російські окупанти “націоналізують” комерційні об’єкти на тимчасово окупованій частині Запорізької області, але залишають їх у занедбаному стані. Про це сьогодні, 9 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.
“З останнього опублікованого окупантами переліку майна, яке вони хочуть, так би мовити, “націоналізувати”, було 40 позицій сумарно по Бердянську і Бердянському району, з яких десь близько половини це був Бердянський район й це були всі приватні будинки. А в місті Бердянську з 20, тобто з половини цих об’єктів, приблизно третина, тобто 7-8 штук, як мінімум, — це були комерційні об’єкти, які розташовані в центрі міста, на нашій відомій Приморській площі. Це об’єкти, які на сьогодні закриті, не працюють, законсервовані, колишні кафе, ресторани, магазини. Тобто це колишня сфера обслуговування”, — уточнив він.
За даними Дудукалова, ці об’єкти до “націоналізації” належали не тільки тим, хто виїхав, а й людям, які зараз перебувають на окупованій території.
“Ми розуміємо, що до цього були вже десятки таких публікацій з об’єктами, що підлягають так званій націоналізації, куди входили вже по суті сотні комерційних об’єктів нерухомості та комунальних об’єктів нерухомості. Але важливий момент у чому? Важливий момент у тому, що окупанти їх, так би мовити, “націоналізують”, “віджимають”, іншими словами, але вони нічого далі з цим усім не роблять. Тобто воно як стояло порожнє, кинуте, нікому не потрібне, воно так і продовжує стояти порожнім, кинутим й нікому не потрібним. Бо ніхто його не хоче купувати, ніхто не хоче вкладати гроші в ці об’єкти. А в них реально треба вкладати гроші, тому що всі розуміють, що вони не отримають із них прибутку, бо немає туристів, тому що відсутня інфраструктура нормальна”, — сказав чиновник.
Він констатував, що місто занурюється у депресію, і сама “націоналізація” цього комерційного майна не означає, що за цим буде слідувати якийсь розвиток. За словами Дудукалова, курортний бізнес у Бердянську вмирає.
“Такий приватний дрібний бізнес, який був, як зараз кажуть, крафтовий. Що люди індивідуально могли запропонувати? Хтось піцу на дровах пік, хтось там робив автентичні страви з риби та запрошував до себе в кафешку. Зараз цього немає, і ось ці об’єкти раніше займалися конкретно такими видами послуг. Усе, немає такого. Воно знищене, воно вже сьогодні-завтра нікому не потрібне, зараз окупанти це все “відіжмуть” зимою. На наступний курортний сезон буде ще менше відпочивальників. Що з цим усім буде відбуватися? Воно також стоятиме, руйнуватиметься, і нікому не потрібно. Поки не буде деокупації, життя там нормального не буде. Ні води, ні нормальних послуг комунальних, ні курортної сфери, нічого там не буде працювати в таких умовах”, — прогнозує заступник голови Бердянської райради.
Читайте також: Комунальних послуг в окупованому Бердянську просто немає, і перспективи дуже погані — дані райради