Кремль для себе вже давно й абсолютно чітко оцінив, хто знаходиться на окупованих територіях. В основному це населення, яке абсолютно не симпатизує окупаційній владі, за винятком тих колаборантів, які йдуть на співпрацю з цією владою. Тому на деяких окупованих територіях росіяни навіть не залучають місцеве чоловіче населення до мобілізації у росармію. Про це сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів правозахисник, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
“Є інформація про те, що росіяни навіть не намагаються призивати з окупованих територій, розуміючи, що фактично вони можуть отримати так звану п’яту колону до складу своїх збройних сил і, власне кажучи, мати більше проблем, ніж користі від цього. Наприклад, з тимчасово окупованої частини Херсонської області вони намагаються не брати чоловіче населення до росармії, бо це може обернутися проти них”, — розповів правозахисник.
За його словами, росіяни хочуть створити зовсім іншу картину і для місцевого населення, і для світової спільноти.
“Росіяни на окупованих територіях позиціюють себе як визволителі. Тому, щоб не псувати картину, вони всіляко примушують місцеве населення до отримання російських паспортів та до російського громадянства, щоб вивести таку фінальну картину: “нарешті, це вже встановлена територія Росії, і тут все добровільно, тобто з радістю та добровільно під радісні пісні-танці приймають Росію”. До речі, це вже відбувалося частково у тому ж Криму чи Донецьку та Луганську у 2014 році”, — зазначив гість ефіру.
Він наголосив, що важливу роль у цьому відіграла і російська пропаганда.
“Крім того, там ще спрацювала і пропаганда, яка з отриманням російського паспорта обіцяла високі зарплати, пенсії, і взагалі рівень життя вдвічі-втричі вищий, ніж у складі України. На це й повелася досить велика кількість населення. Першими на бік окупантів переходили правоохоронні органи Донецька та Луганська, бо їм обіцяли зарплати у кілька разів більше. Але це окреме питання, питання мотивації, питання російської пропаганди, яка підкріплювалася певними матеріальними ресурсами, обіцянками. І це, власне кажучи, продовжує працювати. Але, як бачимо, не з таким результатом на територіях, які були окуповані від початку широкомасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року”, — резюмував Олександр Павліченко.
Читайте також: Російські окупанти повторюють практику нацистів, — Плетенчук про вивезення цілющих грязей із Криму