Російська військова логістика впирається в поромні переправи. Тому вони є цілями для Сил оборони України. Удар у порту “Кавказ” вивів з ладу пором “Славянин” і призвів до того, що кораблі противника залишили акваторію Азовського моря. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 серпня, сказав речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
“Зараз уже йдеться навіть не про бойові одиниці російського флоту, оскільки в Азовському морі ми їх не бачимо зовсім. Вони покинули акваторію Азова після того, як було завдано удару зокрема по “Славянину”. Росіяни зробили відповідні висновки. Хоча перед цим Військово-морські сили України завдали удару по Єйську. Уже тоді можна було зробити ці висновки, але тим не менш”, — сказав гість ефіру.
За його даними, один із поромів, який був пошкоджений під час першої атаки, відновлений. Він замінив пором “Славянин”.
“Тобто російська військова логістика впирається в поромні переправи. Ми про це неодноразово говорили. Для них вона є основним способом логістичного забезпечення угруповання в окупованому Криму і на півдні України. Підтвердження цьому ми бачимо в наполегливих спробах ворога використовувати далі поромну переправу попри небезпеку”, — сказав Плетенчук.
Наразі в Криму фактично авіація замінила собою надводні кораблі, виконуючи функції з патрулювання акваторії, а також із боротьби з морськими дронами, зазначив речник.
“Окупанти використовують в основному п’ять аеродромів у Криму у військових цілях. Хоча були факти використання навіть цивільного аеропорту для того, щоб туди могли приземлятися російські транспортники, які входять саме до складу збройних сил Російської Федерації. Тобто в цьому плані жодних обмежень для них немає”, — зазначив гість ефіру.
Та з цих п’яти аеродромів два фактично перебувають у мінімальному режимі використання — кількість літаків зведено до мінімуму, доповнив Плетенчук.
“Тому можна сказати, що інтенсивно використовуються тільки три аеродроми. Здебільшого російські літаки перебувають у західній частині Криму. Вони патрулюють західне узбережжя і південне. Крім того, ведеться розвідка — як дронами, так і авіацією. Крім патрулювання і розвідки авіацію росіяни використовують для спроб нанесення вогневого ураження по півдню України. Як правило, невдало”, — резюмував речник.
Читайте також: Пошкоджений російський пором “Славянин” раніше був активно залучений у забезпеченні угруповання військ РФ — деталі від ВМС України
Раніше Дмитро Плетенчук повідомив, що загальний рахунок знищених кораблів Чорноморського флоту РФ сягнув 28.