23 дитини вдалося повернути за тиждень з окупованих територій трьох областей України — історії від Save Ukraine

Ілюстративне фото: saveukraineua.org

Команда Save Ukraine спільно з Bring Kids Back UA за минулий тиждень вивезла з тимчасово окупованих територій Херсонської, Запорізької та Луганської областей 23 дитини, серед яких троє дітей-сиріт. Про це повідомили в організації Save Ukraine, інформує FREEДОМ.

За інформацією громадських діячів, в окупації кожна дитина була під ризиком депортації та пройшла через важкі випробування. Команда Save Ukraine розповіла історії кількох дітей, яких вдалося повернути за тиждень.

Наприклад, колишнього співробітника Запорізької атомної електростанції жорстоко били на очах 18-річного сина. Сім’я жила в Енергодарі. Підліток досі не може отямитися від пережитого. Коли йому виповнилося 18, з’явилася реальна загроза примусової “мобілізації” до лав окупаційної армії.

Через усі жахи в окупації пройшли 7-річна дівчинка разом із мамою. Цієї осені дитину б примусили піти в російську школу, і мати розуміла, що за будь-яку ціну їм треба рятуватися, щоб у доньки не вкрали її українську ідентичність. Жінка раніше працювала в училищі та кілька разів відмовлялася від співпраці з окупантами. Під страхом розправи вона ховала дітей-сиріт у гуртожитку, щоб їх не викрали російські військові.

Сестри 15 і 17 років щоночі в окупації здригалися від найменшого шуму, адже російські військові тричі вдиралися серед ночі в їхню оселю з обшуками та влаштовували допити. На подвір’ї російські окупанти розмістили військову техніку, зробивши родину живим щитом. Загарбники виносили речі, які їм сподобалися, і погрожували, що заберуть дітей із родини. Живучи в неволі, дівчата постійно боялися стати жертвами сексуального насильства.

Постійним допитам з боку ФСБ піддавався 16-річний підліток, його затримувала військова поліція, оскільки вважали його “злочинцем” через відмову отримати російський паспорт.

У Save Ukraine додали, що з окупованих територій України та Росії загалом вдалося повернути вже 446 юних українців.

Читайте також: Росіяни продовжують мілітаризувати дітей з окупованих територій Луганщини — подробиці


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір