Оборонна промисловість України активно розвиває дронові технології, тоді як російська військова промисловість не в змозі значно збільшити виробництво дронів і залежить від іранського постачання. Про це сьогодні, 2 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.
“Весь військово-промисловий комплекс України працює на виживання. ВПК Росії працює на корупційні схеми — збагачення певних еліт. Чому так відбувається? Скажімо, це відбувається досить давно і технологічна компонента російського ВПК деградувала”, — сказав він.
Оглядач зазначив, що головні дрони, які Росія застосовує проти України — це іранські ударні дрони Shahed-136 (“Шахед-136”).
“Головне слово — іранський. Вони повністю залежні від тих запчастин, обладнання, компонентів і готової продукції — зібраних дронів, які постачає Іран. Тому у першому півріччі 2024 року ми спостерігали середній показник нальоту на територію України дронів-камікадзе “Шахед-136” — 350-400 та не більше”, — наголосив Коваленко.
За його словами, такий середньостатистичний показник вказує на те, що Росія не змогла наростити виробництво до 1 чи 1,5-2 тисяч дронів.
“Своєю чергою Україна значно збільшила кількість та якість нальотів територією Росії порівняно з 2023 роком. Наразі удари завдаються не лише на відстані 1 тис. кілометрів від кордону з Україною, а й на 1,5-2 тис. кілометрів. Не здивуюся, якщо через 3-4 місяці ми говоритимемо про те, що наш дрон завдав удару по об’єкту на відстані 2,5-3 тис. кілометрів від кордону. Це показує різницю: Україна нарощує серійне виробництво та покращує якість кожної одиниці, тоді як Росія просто створює копії того, що отримала від інших країн, наприклад, від Ірану”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: РФ не встигає відновлювати бойовий потенціал: удари ЗСУ по російських кораблях і стан Чорноморського флоту оцінили експерти