Китай у всіх ініціативах переслідує особисті цілі. Щодо миру між Україною і Росією у Пекіна також свої інтереси. Не виключено, що КНР просуватиме свою мирну ініціативу, до якої необхідно ставитися з обережністю і враховувати, що у Пекіна є власна позиція і він намагається виступити посередником у цьому питанні. Про це сьогодні, 2 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
“Китай хоче грати за своїми правилами. Китай хоче просувати свою ініціативу, свою мирну конференцію. Де, коли вона відбудеться — ми не знаємо. Саміт миру готується, тому теж буде цікаво подивитися на дії Китаю. Якщо Китай візьме участь у конференціях, які зараз готуються в Катарі, Туреччині та Канаді, — це вже прогрес. Значить, Китай готовий більш активно брати участь у тих мирних ініціативах, які просуває Україна”, — сказав він.
Пекін просуватиме власну позицію і намагатиметься виступити в ролі посередника в мирних переговорах між Україною та Росією.
“Потрібно акуратно оцінювати цю перспективу, тому що Китай завжди грає за своїми правилами. Тому не потрібно думати, що Китай просто перейде на наш бік. Ні, Китай просуватиме свою позицію і намагатиметься виступати в ролі посередника”, — резюмував експерт.
Поїздка міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Китаю стала знаковою. Заявлена мета — пошук шляхів до справедливого миру.
“Запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Гуанчжоу відбулося з двох причин. Перша — Китай побачив зміну риторики й позиції української сторони. Друга причина — це був жест на адресу Москви. У Китаї незадоволені надмірною активністю Путіна у Східній Азії. Союз із Північною Кореєю, візит до В’єтнаму, прийом прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді. Китай зробив жест у відповідь”, — розповів він.
Читайте також: Змусити Росію сісти за стіл переговорів можуть військові успіхи України, — Фесенко