Спрощуючи в’їзд до Угорщини для громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, офіційний Будапешт фактично відкриває для них двері до Європейського Союзу, де діє єдина модель візового режиму. Жодна країна не має права порушувати її в односторонньому порядку. Відносно Угорщини може бути здійснено низку серйозних демаршів, а також позовів до європейських судів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав генерал, колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.
Він вважає, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, враховуючи його залежність від європейських грошей, зрештою, не ризикуватиме.
“Він [Орбан] на 90% залежить від Європейського Союзу і в економічній, і в технологічній, і у фінансовій, і в торговій, і, особливо, в дотаційній складовій. Він отримував сотні мільярдів доларів… Тож у цій ситуації ризикувати далі, я думаю, йому дуже небезпечно. Тим більше, ми закриваємо зараз і транзит нафтопродуктів”, — коментує Маломуж.
Він не виключає, що якщо Будапешт не відмовиться від спрощення візового режиму для росіян та білорусів, прикордонний контроль може з’явитися для Угорщини.
“Хай Орбан відкриє кордони для росіян та білорусів. Вони підуть туди потоком. Але Європейський Союз встановить кордони з Угорщиною та Словаччиною. І в цій ситуації вони залишаться з Росією та Білоруссю… ЄС може піти щодо Угорщини на те, щоб призупинити членство і, звичайно, встановити насамперед прикордонний контроль. Неодноразово такий контроль був, коли виникали надзвичайні ситуації в окремих країнах, наприклад епідемія того ж COVID-19. Існували конкретні кордони в рамках ЄС між конкретними країнами. А тут агресивні країни та їм відкриваються кордони — це вже буде апофеоз. Я думаю, що чітко буде закрито кордон тоді з Угорщиною”, — заявив Микола Маломуж.
Читайте також: Надання Угорщиною потенційним російським шпигунам і диверсантам легкого доступу до ЄС підірве безпеку всіх нас, — Йоганссон
Нагадаємо, влада Угорщини розширила дію програми “Національна карта” на громадян Росії та Білорусі. Ця програма спрощує в’їзд до Угорщини, дає змогу там працювати і запрошувати членів сім’ї. Будапешт реалізує проєкт “Пакш-2” разом із російським “Росатомом” із запуску нових енергоблоків на однойменній атомній електростанції.