Курахівський напрямок російські окупанти розглядають як вкрай важливий, адже через нього відкривається шлях до Часового Яру в Донецькій області. Про це сьогодні, 1 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
“Курахівський напрямок ніколи не був другорядним. Це вкрай важливий напрямок, тому що в разі прориву на Курахівському напрямку виникає загроза напівоточення з півдня Часового Яру. Нагадаю, що Часів Яр — це ніби ключ до цілої великої агломерації з чотирьох великих міст: Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівка, Дружківка. І в разі падіння Часового Яру вся ця агломерація перетворюється на зону активних бойових дій. Тобто чотири міста доведеться відразу евакуювати саме повністю і далі за них боротися уже в режимі міських боїв поквартально. Це те, чого вкрай хотілося б уникнути”, — сказав він.
Дикий зазначив, що в самому Часовому Яру українським захисникам вдалося зупинити російських окупантів. Росіяни змогли дійти до цього міста на Донеччині майже 4 місяці тому й далі не просунулися.
“Відповідно, для них варіант прорватися через Курахове та створити загрозу Часовому Яру з півдня — це дійсно стратегічно важливо, тобто це ніколи не було другорядним. А те, як узагалі росіяни перемикають сили за напрямками, тут треба розуміти, що в них немає одного напряму, в який вони ніби вперлися та як дятел довбають. Це не так. Річ у тім, що у них є загалом дійсно головний напрямок — це Донецька область. А ось у межах цього напрямку, тобто в межах саме Донецької області, вони по черзі пробують, де ми дамо слабину, й тоді одразу туди починають перекидати свої резерви й там посилювати тиск, коли, як у Часовому Яру, впираються, що ні, ось тут у лоб не прорвати, починають промацувати якийсь інший напрямок”, — зазначив екскомандир взводу батальйону “Айдар”.
Дикий звернув увагу, що найбільші успіхи у російських загарбників останнім часом були на Покровському напрямку. За його словами, наразі їхній повзучий наступ триває, але росіяни вже починають упиратися в українську оборону, можливості просування у них вичерпуються.
Екскомандир взводу батальйону “Айдар” також зазначив, що росіяни повернулися до тактики застосування бронетехніки, від якої відмовилися 2023 року. Відтоді вони використовували маленькі піхотні групи під прикриттям мінімальної кількості броні, що виявилося досить ефективним.
“Для мене дуже цікаво, чому раптом вони повернулися знову до цієї тактики під Кураховим. Ось повернулися з абсолютно очікуваними результатами. Ось знову просто сходили колоною, знову отримали дуже жорсткий результат, отримали спалену колону… Для мене загадка, чому вони знову вирішили спробувати свідомо провальну тактику, яка вже не те що не один, а вже не один десяток разів їх підводила. І єдине раціональне пояснення, яке я цьому бачу, — це те, що вони дуже поспішають. Тобто в них, мабуть, установка — дуже поспішати, спробувати прорватися скрізь, де тільки можна, пробувати будь-які методи для цього. Тобто їхнє командування розуміє, що загалом їхньому наступу залишилося недовго, командування розуміє, що поступово сили вичерпуються, а наші, навпаки, дуже поступово, але все-таки накопичуються. І вони розуміють, що через якийсь час їхній наступ остаточно видихнеться, і вони замруть”, — сказав Дикий.
На його думку, у росіян стоїть завдання за всяку ціну захопити максимум території на випадок, якщо далі війна на якийсь час завмре по лінії фронту.
Читайте також: 156 боєзіткнень відбулося між окупантами та Силами оборони України, понад третина — на Покровському напрямку
Нагадаємо, минулої доби втрати російських загарбників склали 1 370 осіб. Також українські воїни знешкодили дев’ять танків, 42 бойові броньовані машини, 33 артилерійські системи, одну реактивну систему залпового вогню, 115 безпілотників оперативно-тактичного рівня, 77 автомобілів та 16 одиниць спеціальної техніки ворога.