Російська влада продовжує посилювати контроль над внутрішнім інформаційним потоком, використовуючи технології Китаю. Попри спроби повністю контролювати інформацію та обмежувати доступ до ресурсів, таких як YouTube, зовнішній інформаційний потік буде все ж контролювати важко. Таку думку сьогодні, 31 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний політик, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельніков.
“Це не спроба зіграти на випередження. Просто закручуються гайки — закручуються та закручуються. Росія не перший рік впроваджує технології Китаю для того, щоб повністю контролювати весь внутрішній потік інформації… Що дозволить перекрити [доступ до] YouTube окремо. Проте там уже немає вільних засобів масової інформації, а рано чи пізно перекриють і державний кордон”, — сказав він.
Водночас політик вважає, що російській владі не вдасться повністю контролювати зовнішній інформаційний потік.
“Хочу привести, наприклад, радянський час, коли глушилися західні радіостанції і було мало інформації, проте інформація поширювалася серед тих осіб, які були зацікавлені в отриманні інформації. Тому, звичайно, закручування гайок йтиме далі, але будь-яке зволікання сьогодні — це можливість для громадянського суспільства”, — наголосив Сидельніков.
За словами опозиціонера, контроль над інформаційними потоками є інструментом утримання влади для російського диктатора Путіна та його вертикалі влади.
“Російська пропаганда діє ефективніше за будь-які інші гілки влади та сфери державного та суспільного життя. Сьогодні пропаганді вдається утримувати уми мільйонів громадян, розповсюджуючи неправдиву та брехливу інформацію. Для цього переписуються підручники історії, а іноді навіть спотворюються щодо недавніх подій”, — резюмував Андрій Сидельніков.
Читайте також: Уповільнене “вбивство” YouTube: долю відеохостингу в Росії обговорили експерти
Нагадаємо, доступ до найбільшого відеохостингу YouTube у Росії поступово відрізають. У серпні швидкість завантаження YouTube на території РФ знизиться на 70%. Поки що це стосується тільки стаціонарних комп’ютерів, але експерти прогнозують, що незабаром так само буде і на смартфонах. А трохи пізніше, коли популярність YouTube серед росіян знизиться, його і зовсім можуть заблокувати.