Сполучені Штати офіційно підтримали нарощування Україною обсягів атомної енергетики. Про це під час візиту до Києва заявила спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер. Також вона наголосила, що разом із партнерами Вашингтон докладає максимум зусиль, щоб допомогти Україні у питанні нестачі генерації внаслідок російської агресії, інформує FREEДОМ.
“У довгостроковій перспективі український уряд самостійно вирішуватиме, яким чином слід виробляти електроенергію. Але для швидкого розв’язання проблеми — нарощування атомної енергетики є абсолютно раціональним підходом, нарівні з іншими зусиллями, які докладають наші партнери”, — із заяви Пенні Пріцкер.
Раніше США виділили 1,5 млрд доларів на відновлення енергетики України. Кошти призначені для ремонту енергетичної інфраструктури, пошкодженої Росією, та розширення виробництва електроенергії.
Ситуація в енергосистемі України суттєво покращилася завдяки тому, що державна компанія “Енергоатом” достроково завершила плановий ремонт енергоблока та підключила його до мережі.
“Те, що роблять сьогодні енергетики, — це справді героїчна праця. Тому що питання — не просто скоротити ремонтну кампанію, а скоротити з дотриманням усіх вимог ядерно-радіаційної безпеки”, — наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Відповіддю України на обстріл Росією критичної інфраструктури стали атаки Збройних сил України на російські нафтопереробні заводи (НПЗ). Їхньою метою є припинення постачання палива російським військовим та скорочення експорту, доходи від якого Кремль використовує для фінансування війни.
Нафта — одне з основних джерел доходів Росії, вона забезпечувала близько 35% бюджету країни. Нині у Державній Думі пропонують запровадити квоти на продаж бензину. Лист із такою пропозицією віцепрем’єру Олександру Новаку направив віцеспікер Держдуми Борис Чернишов, пишуть “Известия”.
“Після серії українських ударів по найбільшому НПЗ з кінця грудня до кінця травня випуск бензину в Росії обвалився на 20%, дизельного пального — на 11%, а за підсумками червня обсяги нафтопереробки в країні стали найнижчими за останні два роки. У відповідь російська влада засекретила статистику: Міненерго перестало публікувати щотижневі оперативні дані з виробництва палива, посилаючись на “геополітичну ситуацію” та необхідність захистити ринок від “маніпуляцій”, — із публікації видання The Moscow Times.
Українські військові вночі 28 липня вразили нафтобазу “Польова” у Курській області Росії. Цей об’єкт є важливим для російської армії. У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили удар по нафтобазі.
За інформацією української розвідки, у районі розташування об’єкта працювали засоби протиповітряної оборони росіян.
“За поточними даними, збитки оцінюються від зниження з тих чи інших причин нафтопереробки в Росії на 37 тис. барелів на день, що становить близько 7%. Як це впливає на війну? Близько половини бюджету Російської Федерації — це бюджети від експорту нафти та газу — 50%. Третина бюджету Росії витрачається на війну”, — зазначив комунікаційний менеджер Razom We Stand Максим Гардус.
Україна завдала успішних ударів по понад 30 нафтопереробним підприємствам та нафтобазам у Росії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
За даними Reuters, у першому кварталі свої потужності зупинили щонайменше сім російських заводів.
Читайте також: Ракета Х-59 та майже 90 “Шахедів”: про нічну російську атаку на Україну розповів командувач Повітряних сил ЗСУ