Для російської економіки стали реальністю падіння виробництва й галопуюча інфляція. Про це сьогодні, 30 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський.
Він зазначив, що на сьогодні економіка РФ перебуває у стані перегріву. Досить великі кошти протягом 2022-2023 років були кинуті з Резервного фонду та з деяких інших джерел на виробництво військової техніки.
“У результаті цього в російській економіці склалася на сьогоднішній день ситуація, коли зростає інфляція, інфляцію дуже важко зупинити. І буквально днями Центральний банк Росії підвищив облікову ставку, тобто вартість грошей у країні, до 18%. Тобто таким чином Росія увійшла якщо не в п’ятірку, то в десятку країн з найвищою ставкою. А далі Ельвіра Набіулліна чітко сказала, що ми працюємо на межі”, — сказав Бураковський.
За його словами, РФ не вистачає ресурсів, зокрема й імпортних, не вистачає робочої сили. Голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій констатував, що це прямий шлях безпосередньо до стагфляції.
“Це таке складне економічне явище, де ми бачимо, з одного боку, падіння виробництва, з іншого боку — бачимо галопуючу інфляцію. Тобто таким чином російська модель зазнає краху. І на сьогоднішній день, власне, економічні труднощі Російської Федерації, вони стали тією реальністю, яка є, я б сказав, фактором, якщо не першим, то другим в ухваленні тих чи інших економічних рішень”, — сказав Бураковський.
Він наголосив, що йдеться про проблеми, з якими РФ реально не може впоратися.
Читайте також: Глибока економічна рецесія в Росії фактично неминуча — аналіз Несходовського
Нагадаємо, кремлівські пропагандисти наполегливо намагаються переконати росіян у тому, що економіка РФ сильна як ніколи, і міжнародні санкції ніяк на неї не вплинули. Насправді ж, за оцінками агентства Bloomberg, для фінансування війни Кремль уже задіяв ліквідні активи російського національного Фонду добробуту. Сам фонд від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну скоротився вдвічі.