У Росії зросла ключова ставка — основні причини назвав Савченко

Ілюстративне фото: ТАСС

Причиною підвищення Центробанком РФ ключової ставки є зростання інфляції в Росії. Про це сьогодні, 29 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив банкір та економіст Олександр Савченко.

“Головна причина — це підвищення інфляції. Ставка, власне, повинна бути завжди вищою за інфляцію для того, щоб з нею боротися. Але ми знаємо, що в цій країні заявляють, що у них інфляція всього 9,2%. І тоді дивно, чому ставка 16% не веде до зниження інфляції. Знаєте, чому? Тому що насправді інфляція у цій країні десь зараз на рівні 18% й перебуває”, — сказав він.

За словами економіста, друга причина для підвищення ставки — це перегрів економіки Росії. Це означає, що вичерпано відсоток вільних потужностей, завдяки яким можна нарощувати виробництво, зокрема й військово-промислового комплексу.

“Це з одного боку. А з іншого боку є дефіцит робочої сили. Тобто там, по суті, всі трудові ресурси використовуються на 100%. Це означає, що резервів для економічного зростання немає”, — сказав Савченко.

Він зазначив, що за цим піде зниження валового внутрішнього продукту (ВВП) в Росії. Савченко вважає, що 2023-2024 роки — це пік можливостей російської економіки, за яким почнеться спад.

“Путін декларує, що ВВП зростає, але довго так говорити не можна, тому що брехня буде ідентифікована. Верифікація економічного зростання за кілька років — досить проста операція. Якщо люди живуть гірше, ціни зростають, а інфляція не знижується, то, вочевидь, щось не гаразд з економікою. Але ось, на мою думку, набагато сильніше на інфляцію впливає не ставка Центрального банку, а курс російського рубля”, — сказав Савченко.

Читайте також: Військова економіка Кремля: інфляцію, підвищення податків і ситуацію з російським бізнесом проаналізували експерти

Раніше виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що російська економіка перегрівається внаслідок підвищеного розвитку тільки одного сектора — військово-промислового комплексу (ВПК). У зв’язку з цим інші галузі економіки стагнують.

Прямий ефір