Заяви білоруського диктатора Лукашенка про те, що він готовий шукати шляхи співпраці з Європейським Союзом, пролунали на тлі того, що з кінця червня ЄС розширив санкції проти Білорусі. Усі ці заяви Лукашенка швидше для того, щоб задобрити і Європу, і Китай. Про це сьогодні, 26 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко.
“Лукашенко вже давно повністю втратив авторитет в очах демократичної міжнародної спільноти. Його заявам уже давно ніхто не вірить. Усі розуміють, що вірити можна лише діям Лукашенка”, — зазначив Латушко.
Він пояснив: Лукашенко робить заяви про пошуки шляхів співпраці з ЄС на тлі фактично ультиматуму з боку уряду Польщі, якщо він не припинить атаки з використанням нелегальних мігрантів проти країни, то Варшава піде на закриття товарних прикордонних переходів.
“Наразі Польща від слів перейшла до справи — кілька залізничних переходів було закрито і також йде уповільнення роботи прикордонних переходів. До речі, це робить не лише Польща, а ще Литва та Латвія. А з іншого боку президент Польщі Анджей Дуда, коли був у Китаї, звернувся до Пекіна з проханням вплинути на Лукашенка, щоб він припинив штучну міграційну війну. Тому Лукашенко знову опинився між молотом та ковадлом. З одного боку, на нього тисне Польща, а з іншого — Китай. Саме тому білоруський диктатор і почав надсилати такі меседжі”, — додав заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі.
Він ще раз наголосив на тому, що сьогодні заявам Лукашенка вже ніхто не вірить. Тому від нього чекають якісь конкретні дії.
“Усі заяви Лукашенка потрапляють у порожнечу, бо всі вірять лише діям. Ніхто більше жодним заявам Лукашенка не вірить. Лукашенко має обнулити міграційну кризу. Він має видати вбивцю польського солдата, має звільнити політичних в’язнів. Тільки тоді з Лукашенком, можливо, почнуть вести якісь переговори. До речі, на цьому наполягає і Китай”, — резюмував Павло Латушко.
Читайте також: 30 років влади: як Лукашенку вдається лавірувати між тиском Москви та власними інтересами