Сполучені Штати Америки не будуть примушувати Київ до перемовин із Москвою, умовою яких будуть територіальні поступки, заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі. Президент України Володимир Зеленський не виключив можливість повернути території та припинити війну дипломатичним шляхом. Подробиці — в матеріалі журналістів телеканалу FREEДОМ
Як заявив український лідер в інтерв’ю BBC, гаряча стадія війни може закінчитися 2024 року. Але за умови єдності союзників і за планом, який Україна готує на Саміт миру.
Також президент не виключив, що війну можна буде завершити дипломатичним врегулюванням за столом переговорів. У тому випадку, якщо країни Заходу чинитимуть тиск на Кремль.
“Це залежатиме від партнерів, які чинитимуть тиск на Росію, щоб вона погодилася сісти за стіл переговорів і подумати про припинення війни. Це не означає, що всі території будуть відвойовані силою. Я думаю, що сила дипломатії може допомогти”, — сказав Зеленський.
Глава Української держави також зауважив, що можлива перемога Дональда Трампа на виборах у США в листопаді може ускладнити боротьбу українців із російською агресією. Однак, у Білому домі запевнили, підтримка України залишається незмінною.
“США не збираються змушувати Україну здаватися ціною втрати будь-якої її території, тому що ми розуміємо: якщо Путіну буде дозволено завоювати Україну і підпорядкувати собі її народ, наслідки будуть серйозними. Ми думаємо, що світ стане набагато небезпечнішим”, — заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі в коментарі американським ЗМІ.
Раніше в американському Інституті вивчення війни зазначили, що умови Москви для ведення мирних переговорів рівнозначні капітуляції України. І свідчать про незацікавленість Путіна в чесних перемовинах на будь-яких умовах, крім російських.
Як наголосив президент України, увесь світ має чинити тиск на Росію, щоб змусити її сісти за стіл переговорів щодо припинення війни. І РФ має взяти участь у другому Саміті миру, провести який планують у листопаді, до президентських виборів у США.
“На Заході багато політиків кажуть, що потрібно думати про якісь дипломатичні шляхи. Україна каже, мовляв, добре, давайте обговорювати ці дипломатичні варіанти. Росія нічого обговорювати не готова. До виборів президента США Росія банально тягнутиме час, не говоритиме ні “так”, ні “ні”, на щось постійно натякатиме, але водночас уникатиме певних конкретних дій. І для того, щоб вона стала готовою, необхідно, щоб в України були відповідні ресурси”, — каже експерт з міжнародної політики Петро Олещук.
До 18 липня Україна уклала угоди про безпеку з 25 державами. Нещодавно такі документи підписали з Чехією та Словенією.
Прага планує й надалі допомагати Україні отримувати артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 122 мм за підтримки країн-партнерів. І посилити співпрацю у військово-технічній сфері. Своєю чергою, Любляна сприятиме в навчанні в межах місії ЄС з військової допомоги Україні.
Читайте також: Київ застеріг європейські країни від “мирних” переговорів за спиною України — заяви (ВІДЕО)