Під час наступу в Харківській області цього року Росія використала у 10 разів менше бронетехніки, ніж під час наступу на цьому ж напрямку в 2022 році. Людей при цьому на цей напрямок російське командування відправило набагато більше, ніж тоді. Це дуже показово і підтверджує, що в нібито бездонних запасах радянської бронетехніки в РФ “вже просвічує днище”. Про це сьогодні, 19 липня, заявив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий, коментуючи в ефірі FREEДОМ статтю The Economist про те, що в Росії закінчуються величезні запаси озброєнь радянських часів.
Гість ефіру зазначив, що повністю згоден з оцінками The Economist, і ще кілька місяців тому сам дійшов таких самих висновків: радянської бронетехніки РФ вистачить у найкращому для неї випадку до середини 2025 року.
“І це — за деяких припущень. Перше, що більшість бронетехніки, яку ми можемо побачити на складах на супутникових знімках, в принципі піддається “оживленню”… Річ у тому, що всю ту техніку, яку можна було досить легко “оживити”, вже на фронт відправили. Тепер для того, щоб оживити кожну наступну машину, доводиться канібалити — знімати деталі з однієї, двох, купи інших машин. Тобто насправді поїде далеко не все, що є на супутникових знімках, багато залишиться стояти, розібраним на частини. І друге припущення, яке закладено у цих розрахунках, що ми знищуватимемо бронетехніку в тому ж темпі, в якому ми це робимо зараз. А ми, загалом, щомісяця намагаємося хоча б трохи покращити та збільшити. Але навіть за найоптимістичніших для росіян розрахунків, однаково вони мають бронетехніки — ще на рік війни”, — каже Дикий.
Водночас він наголошує, що навіть “м’ясні штурми” РФ не можуть обійтися без бронетехніки: вона має прикривати голу піхоту бодай зі спини.
“І що вони робитимуть, коли ця броня, яка прикриває здалеку більше, закінчиться остаточно? Загалом досить зрозуміло: не зможуть вони тоді просуватися. Щобільше, навіть тримати оборону без бронетехніки теж важкувато… Тобто картина для окупаційної армії вимальовується не дуже райдужною. Саме з цим пов’язано, я сказав би, те, що останнім часом дуже активізувалися спроби Росії примусити нас до тимчасового перемир’я. Саме через те, що вони мають гостру кризу. По-перше, щодо бронетехніки, по-друге, щодо артилерії: не по снарядах, а по самих стволах, гарматах. У них явно вимальовуються дуже похмурі перспективи у цьому плані. Тому терміново потрібна пауза на пів року-рік для того, щоб нагромадити ці запаси, зайнятися ремонтом техніки, випуском нової, щоб вона не згоряла в тому темпі, в якому згоряє зараз”, — наголосив гість ефіру.
Читайте також: Армія РФ зазнає максимальних втрат — цифри, причини, мотивація (ВІДЕО)
Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російська армія втратила 8 250 танків і 15 902 бойових броньованих машин.