Керівництву “Газпрому” вже доводиться “шкребти по засіках”, — експерт у галузі енергетики

"Газпромбанк". Фото: gettyimages.com

Поставки російського газу до Китаю не поліпшать фінансового становища “Газпрому”. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев.

“Звичайно, у Китаю є бажання отримати газ і задешево, і побільше газу, і якомога за нижчою ціною. Ну, а хто ж може надати такий газ, окрім як найкращий друг китайського народу Володимир Путін? Ну, так, звичайно ж. Щоправда, від цього Росія нічого не отримає у вигляді грошей”, — сказав Рябцев.

За його словами, за таких відносин, які зараз склалися у “Газпром-експорту” та “Новатека” з вже колишніми європейськими клієнтами, у них немає особливого вибору.

“І, звичайно ж, у таких умовах доводиться керівництву “Газпрому” скребти по засіках у вигляді клопотання про підвищення на величину інфляції ціни тарифів на газ для населення Російської Федерації”, — сказав Рябцев.

Він нагадав також про наявну в Росії проблему з газовозами.

“Тут же не слід забувати про те, що проблема з газовозами точно так само стосується, як і проєкту “Арктик СПГ-2”, так і сахалінського проєкту. Тобто і там, і там немає газовозів. А прозорливу пропозицію або вказівку, не знаю, як це назвати, президента Російської Федерації Володимира Путіна, дану в 2011 році, про те, що необхідно будувати газовози в Росії, керівництво “Газпрому” та інших різних щасливо пропустило повз власні вуха, оскільки найголовніше було набити кишені собі й усім акціонерам, тому ж самому Володимиру Володимировичу. Зараз газовозів немає. І навіть якщо якісь крихти йтимуть до Китаю, то це зовсім не ті обсяги, щоб поліпшити фінансове становище як “Новатека”, так і “Газпрому”, — сказав експерт.

Читайте також: Збитки “Газпрому” перекладаються на плечі звичайних росіян, — економічний експерт

Раніше економічний оглядач і публіцист Максим Блант розповів, що після втрати європейського ринку російський “Газпром”, який завжди був одним із найбільших платників податків РФ, став глибоко збитковою компанією. 

Прямий ефір