У Львівському центрі рекрутингу Збройних сил України (ЗСУ) стартувала програма з комплектування групи підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ Drone Force. Відбір тут можуть пройти всі охочі. Курс розрахований на кілька днів: він включає тестування на симуляторах безпілотників, лекції про службу в екіпажах безпілотних літальних апаратів (БпЛА) і можливість рекрутингу на посаду оператора, повідомляє FREEДОМ.
Спробувати свої сили в управлінні FPV-дроном і проконсультуватися щодо роботи оператора БпЛА, перед тим як підписати контракт із територіальною обороною (ТРО), вирішив 29-річний Сергій. Зараз він працює в IT-компанії, але для себе вже підбирає спеціальність в українській армії.
“Я вважаю, що краще обрати там, де ти хочеш бути й відчуваєш, що ти можеш принести більше користі”, — сказав мешканець Львова Сергій Дорофєєв.
Каже, тренувався вдома керувати FPV, але на практиці в супроводі теорії набагато пізнавальній.
“Є схожість із тренуваннями на симуляторах вдома на комп’ютері, але тут є ще пульти, окуляри VR, інструктор. Тут більш наближено буде”, — додав Сергій.
Павло прийшов випробувати себе в управлінні різними видами БпЛА. Каже, до цього проходив тритижневий курс управління FPV-дроном.
“У мене був якийсь маленький досвід із FPV, і мені хотілося саме на крилі спробувати, тому що це зовсім інше керування та інші відчуття. Тому я, власне, і прийшов, щоб якусь додаткову інформацію почерпнути й зрозуміти для себе, як відбувається процес рекрутингу”, — сказав мешканець Львова Павло Базелюк.
На перші консультації з безпілотних систем рекрутингового центру записалися близько 100 осіб.
“Дуже часто вдома ми можемо спробувати свої сили, у нас не виходить, віртуально розбився дрон, і, безумовно, ця невдача відштовхує нас від того, щоб опановувати цю професію. Тому в такому випадку це надає нашим кандидатам переваги в тому сенсі, що вони можуть це все скоординувати за допомогою інструктора, який надає їм усі коментарі”, — пояснила начальниця рекрутингової групи Drone Force Тетяна Муравйова.
З моменту відкриття рекрутингового центру у Львові до них звернулися 2 тис. осіб. Кожен другий цікавився саме управлінням безпілотних систем. Рекрутингова група Drone Force, окрім тестування та практичних занять, дає повну інформацію, які вакансії наразі є актуальними у ЗСУ, та які обов’язки виконуватиме кандидат, якщо вирішить приєднатися до військ.
“Це не виключно оператори БпЛА чи дронів, це можуть бути й техніки, майстри. Усе, що пов’язано з цим напрямом, і це не тільки рядовий і сержантський склад, це й офіцери також. Варіативність досить широка, є з чого вибрати, ми завжди допоможемо”, — зазначила керівниця Центру рекрутингу української армії у Львові Галина Пескорська.
Якщо кандидат на вакансію ухвалює рішення долучитися до військ, група Drone Force забезпечує повний супровід — від подачі документів до територіального центру комплектування (ТЦК), проходження військово-лікарської комісії, до навчання та відбору до обраної кандидатом бригади. Професійна підготовка триває від 17 до 45 днів залежно від спеціалізації оператора БпЛА. Презентація спільного пілотного проєкту Міністерства оборони України та Сухопутних військ ЗСУ триватиме у Львові до 19 липня. Далі команда планує проводити консультації в інших містах України.
Читайте також: Пройти навчання може кожен: як готують операторів FPV-дронів у Львові (ВІДЕО)