Політика Китаю щодо США і Євросоюзу чітко поділяється на два напрямки — політика та економіка. Про це сьогодні, 17 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
“Китай із задоволенням би й надалі залишався максимально значущим торговельним партнером США, тому що ринок США — це найбажаніше для Китаю у світі. Але також сюди вклинюється політичний контекст. Усі починають дивитися на Китай не тільки як на економічну силу, але й на його політику, зокрема щодо підтримки Росії. Це рішення було суто політичним, навіть якщо воно не мало військової форми вираження. Пекін ухвалив конкретні рішення, які видавав за абстрактний нейтралітет. Хоча в питаннях воєн нейтралітет неможливий за такого ступеня включеності, як у Китаю. Це все-таки гра на конкретній стороні, просто з іншими силами та засобами”, — пояснив Божко.
Політика Китаю стосовно Європейського Союзу також розходиться на політику та економіку.
“Китай буде із задоволенням продавати товари куди завгодно, тому що це гроші, тому що це стратегія Китаю як глобальної торговельної держави. А ось політично з Євросоюзом буде все більше і більше протиріч, як і з колективним Заходом. Але при цьому Китай буде всіма силами намагатися зберегти економічний експорт у ці країни”, — продовжив експерт.
Тут питання в іншому — найімовірніше, з часом Захід виставлятиме обмежувальні заходи для китайських товарів, якщо конфронтація Китаю і США наростатиме.
“У такому разі і Європі буде критично небезпечним залежати від китайських товарів. А для США буде взагалі стратегічним політичним завданням утримати Європу від повної залежності від Китаю, істотно її знизити. Так чи інакше, вже поставлено політичне завдання, щоб вибивати китайців з ринків. Ми бачимо, як цю роботу Сполучені Штати розпочали, принаймні в Південно-Східній Азії, і місцями вона досягає успіхів. І є регіональні вигодонабувачі, як Індія, яким ця ситуація дуже вигідна. Тому аналогічно з часом, можливо, буде і з Європою те ж саме”, — припустив Божко.
Читайте також: Між НАТО і Китаєм наростає напруга — розбір (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, існує досить високий ризик китайського вторгнення на Тайвань і взагалі зіткнення між збройними силами Китаю і США.